Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
На Волині людей з вадами зору вчать користуватися смартфонами [ВІДЕО]

На Волині людей з вадами зору вчать користуватися смартфонами [ВІДЕО]

Незрячі користуватися сенсорними телефонами у Луцьку розробили спеціальні курси. Лише за півроку людей з вадами зору навчать користуватися різними програмами на смартфонах, зокрема, навігатором.

Один з учнів, Микола Войтюк, втратив зір декілька років тому. Чоловікові за 50, до цього він ніколи не користувався смартфоном.

«Мені здавалося, як незряча людина може друкувати, клавіатуру побачити. Як виявляється, це реально!» - усміхається чоловік. І продовжує: «Телефони – це 30 відсотків наших очей. З його допомогою можна виконувати безліч функцій».

Звичайні телефони з голосовими програмами є у всіх незрячих, а смартфони – доступні не всім, передусім, через ціну.

«Відкривається дуже багато можливостей, насамперед, людина може прокладати маршрути, знати, де вона знаходиться, куди їй іти», - розповіла одна з відвідувачів курсів Леся Хижук.

Для того, щоб допомагати іншим людям , керівник курсів Едуард Поліщук спочатку майже рік вивчав різні програми на гаджеті.

«Я би хотів записати відеоролики для навчання, щоб людина могла самостійно навчитися й налаштувати програму», - розповідає Едуард Поліщук.

Такі заняття – безкоштовні, та за Інтернет і різні програми потрібно платити, тому громадським активістам потрібна фінансова допомога.

Повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: