Попри зауваження експерта у галузі ЖКП Сергія Пінчука, що це питання не може розглядатися, бо порушує низку законів України та регламент міської ради, депутати все ж приступили до голосування за кожну з пропозицій.
- По-перше, Рівне рада немає повноважень розглядати питання комунальних тарифів, бо це порушення законів і втручання у господарську діяльність. По-друге, такий проект рішення порушує регламент, адже під ним немає жодної візи юристів установи. А це означає, що він не може бути винесений на сесію взагалі, - каже Сергій Пінчук.
Окрім того, він наголосив, що голосування депутатів абсолютно не вплине на “платіжки” людей, а нині вибувається популізм.
- Якщо ж ви хочете вплинути на тариф і думаєте про людей, то прийміть рішення про публічний аудит тарифу на тепло. Тариф не приймають у Києві, складові тарифу на тепло розраховує "Рівне теплоенерго" і комісія лише приймає рішення. Адже тариф на тепло піднявся практично вдвічі. Тому, ми маємо знати, що в складову тарифу внесло місцеве підприємство і тоді депутати матимуть можливість приймати зважене рішення. Окрім того, рішення про мораторій може спонукати підприємства-монополістів, які надають комунальні послуги, стягнути різницю з бюджету міста, бо тариф буде економічно необгрунтованим, - додав експерт.
Після перемовин “свободівці” та представники “Батьківшини” виріши подати спільне звернення на розгляд сесії.
У результаті голосування, міські обранці не підтримали жодного із запропонованих звернень. Тоді, прозвучала пропозиція проголосувати за “універсальний” варіант звернення, внесене “з голосу”. Втім, більшість міських обранців почали втікати з сесійної зали.
Щоб зібрати кворум, міські обранці почали телефонувати колегам, щоб ті повернулися. Наразі чекають, що депутати таки під'їдуть.