Цього року виповнюється 73 роки з часу Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків та українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України.

Волинські події 1943-1944 років часто використовують як один із методів маніпулювання питаннями спільного минулого. Особливо зараз, коли Росія веде проти України безжальну гібридну війну.

Позиція України чітка і однозначна, особливо беручи до уваги гіркий досвід російської агресії на Сході України – будь-який злочин проти мирного населення не має виправдання.

Але Україна проти застосування принципу колективної відповідальності. Кожен злочин має бути ретельно розслідуваний, а висновки слід робити фахівцям на основі достовірних історичних фактів, а не емоцій.

Українсько-польський діалог повинен бути максимально виваженим, а рішення – заздалегідь та добре продуманими. Разом з тим конфлікт 40-х років ХХ століття має бути виведений із сфери політики і передане на розгляд вченим. На сучасному етапі Україна та Польща мають докласти зусиль для наукового дослідження історичного минулого, щоб свідомість молодих українців і поляків не була обтяженою спогадами про трагічні періоди спільної історії.

Давайте ставити вище те, що об’єднує, а не те, що роз’єднує!

Про це повідомили у Рівне нській обласній державній адміністрації