Сьогодні православні християни відзначають «День закоханих». У ролі заступників кохання і подружньої вірності виступають святі Петро і Февронія, що жили на межі 12-13 століть.

Згідно з Житієм святих, благовірний князь Петро вступив на Муромський престол 1203 року. За декілька років до цього він захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати.

У сні князю було відкрито, що це може зробити селянська діва Февронія. Князь полюбив Февронію за її благочестя, мудрість і доброту і дав обітницю одружитися на ній після зцілення. Февронія вилікувала князя і вийшла за нього заміж. Святе подружжя пронесло любов і вірність один одному через багато випробувань. Вони прославилися благочестям і милосердям.

Померли святі Петро і Февронія в один день і годину 8 липня (за новим стилем) 1228 року, прийнявши перед цим чернечий постриг з іменами Давид і Єфросинія. Тіла святих були покладені в одну труну.

У православних традиціях "День закоханих" відзначається скромніше, ніж у католиків день святого Валентина (14 лютого), без обміну сердечками, романтичних вечерь і бучної радості.

У цей день у православних віруючих прийнято, передусім, відвідувати храми. У своїх молитвах молоді люди просять Бога про велику любов, а люди старші - про сімейну згоду