87 мільйонів 400 тисяч гривень – цю суму станом на початок червня 2016 року виділено на відшкодування частини суми кредиту для тих 1751 жителя Рівненщини, які вирішили цьогоріч за допомогою «теплих» кредитів зробити свою оселю енергоощадною. Проте, там де м’яко стелять, часто – твердо спати.

Відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів на 2015 – 2018 роки – назва обласної програми, увагу в якій слід зосередити на перших двох словах – «відшкодування відсотків». Далі більше, за інформацією обласного управління енергетики та енергоефективності, з обласного бюджету здійснюється відшкодування частини відсоткової ставки у розмірі 15% річних за кредитами на придбання котлів, енергозберігаючих матеріалів та обладнання.

«Вартість купленого енергозберігаючого обладнання чи матеріалів ви «гасите» самостійно. Здебільшого в банках, які підтримують дану програму, «теплі» кредити видають під 24 – 25% річних. Відтак, з них обласний бюджет виплачує 15 %. Решта 9,5% - на плечах отримувача кредиту», - пояснює начальник обласного управління енергетики та енергоефективності Анна Пахнюк.

Якщо, до прикладу, взяти середньостатистичний твердопаливний котел, вартістю 6 тисяч 435 гривень, на який взято кредит під 25% річних (а це 1608, 35 гривень – плюс до основної суми), виходить – 8043, 75 гривень. І з них за рахунок обласного бюджету вам погасять 965 гривень 15 копійок. То чи вартий червінчик зусиль? І хто в результаті зекономить, а хто навпаки – заробить?