У сфері зовнішнього освітлення використовується майже 1688 тис. одиниць енергозберігаючих джерел світла (83 % загальної кількості). Найбільша кількість енергоефективних джерел світла від їх загальної кількості використовується у місті Києві (99%), Рівненській (92,5%), Вінницькій (91%) та Запорізькій (91%) областях, найменша – в Сумській (67,6%) та Закарпатській (70 %) областях.

Кількість автоматизованих систем дистанційного управління зовнішнім освітленням у 2015 році склала понад 9,4 тис. шт.

Найбільше автоматизованих систем дистанційного управління використовується у Харківській (1536 од.), Черкаській (1363 од.) та Київській (1299 од.) областях, а найменше – у Полтавській (1 од.), Тернопільській (2 од.), Херсонській (3 од.) та Львівській (4 од.) областях і у м. Києві (4 од.).



pic

Із майже 44 тис. приладів обліку електричної енергії 35 тис. одиниць (79,5%) – це прилади диференційованого обліку електричної енергії.

Найбільший відсоток приладів диференційованого обліку електричної енергії від загальної кількості таких приладів налічується у Херсонській області та м. Києві (по 100 %) та Київській області (97 %).

У 2015 році було спожито майже 480 млн. кВт/год. електроенергії. Витрати на електроенергію, спожиту на зовнішнє освітлення становлять майже 295,5 млн. гривень.

Середня собівартість витрат на утримання однієї світлоточки становить майже 212 грн.



pic

Фактичне фінансування підприємств зовнішнього освітлення за 2015 рік становить майже 357 млн. грн. Це дозволило деяким регіонам провести заходи з модернізації систем зовнішнього освітлення.

Загалом у 2015 році обсяг виконаних робіт підприємствами зовнішнього освітлення становив майже 520 млн. грн.

Експлуатацію електричних мереж зовнішнього освітлення у 2015 році здійснювало 773 підприємства, у тому числі 476 підприємств комунальної власності, 145 підприємств приватної власності та 152 – інших форм власності.

Загальна кількість працюючих на підприємствах зовнішнього освітлення становить понад 8 тис. осіб, з яких майже 6 тис. осіб (70,5%) працює на підприємствах комунальної форми власності.



pic

Основними чинниками, що сприяють такому стану підгалузі є недостатнє виконання місцевою владою вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» в частині фінансування цієї сфери, що не дає можливості належного проведення заходів з модернізації та переоснащення мереж зовнішнього освітлення.

В той же час кошти, що вивільняються через економію електроенергії шляхом застосування багатотарифних приладів обліку електроенергії та економічних джерел світла, можна б було направити на заходи з розвитку, модернізації електромереж зовнішнього освітлення та технічного переоснащення підприємств, що працюють у цій сфері.

Джерело: jkg-portal.com.ua