Свою теорію вчені обгрунтовують тим, що свинина містить багато ніацину (вітамін В3), котрий напряму пов'язаний із тривалістю життя.
Коли ніацин потрапляє до організму, тіло думає, що ви збираєтеся попрацювати фізично і активує свої резерви.
Звісно, вітамін В3 можна знайти також у паприці, в'ялених томатах чи арахісі. Однак, той факт, що його можна знайти ще й у беконі, істотно змінює ставлення до цього продукту, останнім часом засуджуваного дієтологами.
Автор дослідження переконує: усі балачки про необхідність прийому антиоксидантів, щоб позбутися токсинів, які ми нібито споживаємо разом із м'ясом — нісенітниці. Жодних наукових підтверджень існування якихось “токсинів” не існує, запевняє професор Майкл Рістоу.
Масова істерія у світових ЗМІ з приводу того, що червоне м'ясо провокує передчасну смерть — необгрунтована, вважають учені. Жодних доказів цього європейські вчені знайти не змогли. Натомість виявили, що якраз відсутність червоного м'яса у раціоні є фактором ризику.
Нове дослідження стало не першим, що спростовує міф про шкідливість червоного м'яса. Масштабні дослідження, проведені у Японії, також не виявили жодного зв'язку між кількістю смертей від хвороб серця і вживанням червоного м'яса.
У 2012 році вчені Гарварду опублікували результати ще одного масштабного дослідження, котре показало, що вживання м'яса здебільшого має захисний ефект.
Тож науки одностайна: трохи в'яленого чи смаженого м'яса час від часу не зведе вас у могилу, а можливо навіть продовжить вам життя.
До речі, швейцарські вчені рекомендують з'їдати кілька смужок бекону на сніданок і гарний стейк за обідом, оскільки ніацин найліпше засвоюється саме у першій половині дня.