Після кількох хвиль підвищення комунальних тарифів енергозбереження стає для багатьох не примхою, а єдиним способом звести кінці з кінцями. Якщо взяти до уваги, що навіть останні тарифи на електроенергію далекі від фінальних (заплановано ще, як мінімум, два етапи підвищень), то маємо дуже мало людей, які не замислюються про необхідність підняти показник енергоефективності свого житла.

Наведено найбільш поширені питання стосовно економії, на які є прості дієві відповіді.

1. Навіщо мені взагалі потрібно піклуватися про енергоефективність житла? Більшість житлового фонду України було побудовано ще за радянських часів. «Сталінки», «хрущовки», і навіть «чешки» швидше продумувались як варіанти для розміщення максимальної кількості людей. Тому для будівельників рідко ставало пріоритетом створення комфортних умов проживання, а тим більше мінімізації споживання енергії. У таких будинках часто буває холодно взимку і спекотно влітку. Підтримка комфортного клімату вимагає великої кількості енергії, яка з кожним днем стає дедалі дорожчою.



pic

2. Наскільки «бюджетно» я можу зробити теплішою свою квартиру? 20% втрати тепла у звичайній квартирі можна усунути, маючи бюджет від 200 гривень. Вам знадобляться пакети, герметик, накладки на двері, найдешевші пороги, фольга і пінопласт для екранів для батарей, клейка стрічка.

Пакетами необхідно закласти простір між балконними дверима. Визнаємо, що виходити на балкон стане проблематично. Але решту часу буде відчуватися приємне додаткове тепло. За спостереженнями, одна лише це дія здатна підняти температуру в кімнаті з 18 до 20 градусів за Цельсієм.

Наступним пунктом необхідно знайти джерела протягів у вікнах. Найкраще залити їх герметиком. Купівля однієї упаковки коштуватиме від 80 до 300 гривень.

Якщо такий варіант виявиться неприйнятним, то просто заклейте вікна. Ціна питання - від 2 до 15 гривень на кожне вікно. Обов'язково залиште можливість провітрювати кімнату. Навіть тепле, але пересушене повітря може неабияк вплинути на ваше самопочуття.

Якщо ви помітили, що протяг виходить з дверей, то встановіть під ними поріг, або наклейте на них накладку. Безсумнівно, дизайн постраждає, але до теплих часів доведеться почекати. Тим більше, що це вам обійдеться в 20-40 гривень на кожні двері.

Екран з фольги просто розташуйте за радіатором. Зробити його можна своїми руками, потрібні лише пінопласт та фольга. Нехитрий пристрій допоможе вам прогрівати не вулицю, а внутрішній простір вашого житла. Ціна питання - 30 гривень за кожен ефективний радіатор.



pic

3. На що звернути увагу, якщо я зараз роблю ремонт?

Якщо ви щасливий володар квартири у новобудові, то вам, ймовірно, не доведеться перейматися питаннями теплоізоляції. Однак, можете подумати про заміну вікон на «зимові» склопакети. Вони забезпечать хорошу тепло- і шумоізоляцію. Різниця у вартості між енергозберігаючими і звичайними склопакетами мінімальна, однак виробники обіцяють помітну різницю в ефективності. Фахівці радять звернути увагу на систему "тепла підлога". Звичайно, вона не зможе обігрівати всю квартиру, але споживає не більше енергії, ніж будь-який інший обігрівач аналогічної потужності. Вартість теплої підлоги починається від 150 гривень, і може доходити до 500 гривень за квадратний метр.

Якщо бюджет ремонту обмежений, можете трохи зекономити, просто поклавши на підлогу товстий лінолеум. До того ж ви отримаєте шумоізоляцію від сусідів знизу. Вартість хорошого лінолеуму починається від 120 до 300 гривень за квадратний метр.

Хоча килими та ковролін встигли втратити популярність, однак їхню роль в утепленні підлоги складно переоцінити. За кожен квадратний метр ковроліну доведеться викласти від 150 гривень. У будинках, фасад яких заборонено змінювати, будівельники рекомендують задуматися про внутрішнє утеплення. Для цих цілей можна використовувати пінопласт, скловату та деякі інші матеріали. Знову ж, є можливість найняти фахівців або просто подивитися уроки ремонту на Ютубі - і спробувати повторити те, що побачите. Судячи з відгуків на будівельних форумах, у багатьох це непогано виходить. Ціна - від 140 гривень за квадратний метр. Важливо розуміти, що в цьому випадку доведеться трохи пожертвувати площею кімнати.

Вибираючи колір стін та стелі, віддавайте перевагу максимально світлим відтінкам. Звичайно, співвіднесіть це зі своїми смаками та порадами дизайнерів. Однак світлі стіни заощадили своїм господарям не один кіловат електрики.



pic

Якщо мова зайшла про купівлю побутової техніки, то уважно читайте показники її енергоефективності. На більшості сучасної побутової техніки є вказівники з позначенням класу її енергоефективності. Цей індекс вираховується складними формулами. Загальне правило говорить, що найбільш економна техніка відноситься до категорії А, більш витратна, - до категорії B. З кожною наступною буквою кількість споживаної енергії зростає.

Як не крути, але споживання великої кількості енергії через небажання економити - це не європейський шлях. Використання цих простих порад не тільки допоможе особисто вам зберегти до половини коштів на оплату комуналки, а ще й сприятиме формуванню енергетичної незалежності нашої держави.

Джерело: rubric-economics/1981929-ak-napolovinu-zmensiti-platu-za-gaz-ta-svitlo-prosti-poradi.html