Кожен народ має свою духовну спадщину, яку залишили йому у спадок попередні покоління, і чим більша його духовна скарбниця, тим духовно багатший народ.
Духовна культура була і залишається однією з головних рис, котрі визначають ідентичність народу, його самобутність і неповторність. Для українців упродовж віків носієм такої культури, середовищем, де продукувались моральні цінності, світоглядні орієнтири була Православна церква.
Українська православна духовна спадщина на Волині, яка бере свій початок з IX ст. з так званої Мефодіївської доби (870-992 рр.) – одна з найбагатших, і якби всі її цінності збереглися до наших часів, ми мали б такі духовні скарби, які б відповідали багатству нашого духу й християнської духовності.
На превеликий жаль дуже складною була історична доля Волині. Війни, які не раз, мов лавина, проносилися через її терени, зокрема Перша та Друга світові, безжальний чинник часу, людська недбалість і невігластво стали причинами загибелі або незугарної перебудови значної кількості монастирів і храмів. У зв’язку з цим великої актуальності для наших сучасників і нащадків набувають проблеми вивчення та збереження існуючих пам’яток – цих безцінних скарбів людського духу.
Любов Петрівна Ярмолюк – лікар Рівне нської обласної клінічної лікарні, член громадської ради при РОДА, Голова Рівне нської міської християнської спілки молоді та сім’ї, поетеса, вишивальниця представляє на суд громадськості книги, що розповідають про історію Миколаївської церкви м. Корця та храм Іоана Богослова у с. Синів.
На сторінках книги «Корецький Свято-Миколаївський собор. Історія, відродження, парафіяльна діяльність» висвітлюється історія Свято-Миколаївського храму м. Корець, подаються відомості про священиків, діяльність парафіян. Окрім того коротко подано історію міста Корець, розповідається про праведну і благочестиву діяльність Святого Миколая.
В історії Української Православної Церкви чимало трагічних сторінок, зокрема в книзі описано період гонінь і репресій, яких православні зазнали від комуністичного режиму в СРСР. І лише крах останнього й утвердження Незалежної України призвели до укріплення віри, побудови нових храмів.
Друга книга «Синівський храм Іоана Богослова» задумана як збірник документів і матеріалів, котрі дають максимально можливу інформацію про історію населеного пункту та його найголовнішої святині – храму Іоана Богослова.
Уперше читачеві пропонуються для ознайомлення унікальні візуальні та текстові джерела, що ілюструють наше багатогранне минуле й події недавнього часу. Окрему увагу у книзі звернуто на знакові постаті духовно-культурного й суспільного життя села Синів. Без них громада, можливо, розвивалася б інакше, мала б інше колективне обличчя. Можливо, ця праця допоможе читачеві зрозуміти особливості нашої історії крізь призму однієї сільської громади.
Про це повідомили у Рівне нській обласній бібліотеці.