Дубенську виховну колонію закривають, а засуджених вивозять до інших виховних та виправних закладів. Про це повідомляє сайт ((http://tomat.rv.ua/?p=15533)("Новини по-рівненськи")). Працівники хвилюються за свою роботу, засуджені теж не хочуть змінювати місце відбування покарання. А ще подейкують про ймовірне перепрофілювання з дитячої колонію на колонію для довічників.

Аби дізнатися, що з цього правда, а що вигадка журналісти "Новин по-рівненськи" звернулись до начальника установи Валентина Марача.

На разі начальник підтвердив, що з Києва надійшов наказ згідно з яким до 15 лютого усіх засуджених Дубенської колонії перевозять до інших виправних закладів.

"Остаточна доля нашої установи достеменно невідома, наші працівники працюють у звичному режимі, – коментує Валентин Марач – Якщо ж установу таки закриють то у місті Дубно для наших працівників альтернативної роботи допоки немає".

То ж виходить, що у перспективі в Дубно з’явиться близько 180 чоловік безробітних.

Щодо засуджених то їх в установі на сьогодні 58, а це всього лиш третина від тієї кількості яку може вмістити установа.

"Невелика кількість засуджених думаю головна із причин чому виховні установи закриваються, адже судова система більш м’яко відноситься до неповнолітніх злочинців і обирає альтернативні види покарання", – ділиться своїми думками Валентин Олексійович.

Як розповів начальник, у засуджених свої причини небажання покидати стіни виховного закладу – адже після їх переведення умовно-дострокове звільнення на яке вони розраховують може перенестися.

"Для того аби адміністрація могла клопотати про УДЗ вона має вивчити особистість засудженого – заслуговує він на це чи ні. Тобто фактично в новій установі засудженому треба деякий щоб показати що він виправився і має позитивні зміни у поведінці", – пояснює начальник колонії.

"Нова установа це завжди стрес. Засуджені звикли до вчителів та викладачів, до свого мікроклімату – тому хлопці не дуже хочуть щось змінювати", – розповідає психолог колонії Торченюк Вадим.

До слова в установі є школа та профтехучилище. Оскільки установа виховна вона повністю перебуває на балансі у держави, лише у минулому році держава виділила майже десять мільйонів гривень на її утримання.



pic

Небайдужим до долі виховної установи виявися депутат Верховної ради родом з Дубенщини Олександр Дехтярчук. На своїй сторінці у мережі Фейсбук він повідомляє, що звернувся до Мінюсту з вимогою збереження виправної колонії в м.Дубно.

Слід зазначити, що Дубенська виховна колонія не єдина яку хочуть закрити, разом з нею у різних областях закрили вісім анаголічних установ. Загалом на Україні планують залишити всього дві колонії для неповнолітніх.

Тож сайт "Новини по-рівненськи" слідкуватиме за подіями у виховній колонії та згодом повідомить своїх читачів, яку ж долю спіткала дитяча колонія на Рівне нщині .

Для довідки:

У 1936 р. місцева польська влада, якій замало було місця в старій тюрмі, щоб утримувати політв’язнів (членів КПЗУ), вирішила відбудувати млин, що був тут колись, і пристосувати його під тюрму. У 1937 р. тюрма вже функціонувала.

З приходом у 1939 р. більшовиків тюрма продовжувала виконува­ти свої функції.

З початком війни 1941 р., коли нависла загроза окупації Дубна німцями, НКВС отримав наказ розстріляти всіх в’язнів. У ніч з 24 на 25 чер­вня 1941 р. у Дубенській тюрмі було розстріляно 527 в’язнів.

Німці вступили до Дубна 25 червня 1941 р. Були задіяні засоби ма­сової інформації, щоб засвідчити факти звірства співробітників НКВС. Газета «Краківські вісті» опублікувала статтю про розстріли в Дубенській тюрмі та тюрмах Ковеля, Самбора, Львова, Рівного.

З 1944 р. в тюрму звозили захоплених членів УПА та їх прихильни­ків. До 1948-1950 рр. у тюрмі утримувалися колишні члени ОУН, які чекали слідства та суду.

Пізніше тут була тюрма для дорослих злочинців, згодом – Дубенська дитяча колонія.

Дубенська дитяча трудова колонія організована в червні 1954 р. на місці колишньої тюрми (наказ МВС СРСР № 158 від 24.03.1954 р.).

На території колонії знаходився житловий корпус, де були розта­шовані спальні вихованців, санітарна частина, карантин, будинок, зай­нятий під школу, клуб, їдальню. Вихованці колонії були розділені на три колективи, в яких нараховувалось 11 бригад.

З 1962 р. у колонії функціонує клуб. У1963 р. побудований спортив­ний зал.

У 1959 р. Лубенська ДТК була розформована і тут розмістили тюр­му для дорослих. У1960 р. будівлю знову використали для розміщення дитячої трудової колонії для неповнолітніх злочинців.

У 1970 р. на території колонії побудовано механоскладальний цех, у 1973 р. – другий цех. Крім цього в установі функціонує швейна та зварювальна дільниці, дільниці по виготовленню товарів народного вжитку, два цехи – ремонтний та електричний.

У 1966 р. здана в експлуатацію адміністративна будівля колонії, у 1972 р. – професійно-технічне училище, в 1989 р. – житловий корпус, у 1990 р. – загальноосвітня школа на 300 учнів, у травні 1992 р. введені в дію кімнати довготривалих побачень.

У різні роки установу очолювали: В. М. Попов, М. Д. Тітенко, М. Ф. Сучков, П. Я. Родзяк, А. О. Обревко, М. А. Пахай., С.В. Макарук.

pic

pic