У процесі становлення їм допомагають профільні управління та фахівці з різних сфер. Фінансисти вже повідомили – що усі п’ять громад у 2016 році отримають у повному обсязі міжбюджетні трансферти на освіту та медицину. Їх розраховують у профільному Міністерстві за формулою. Однак під час засідання робочої тематичної групи з питань бюджету та фінансів з’ясували, що статистичні дані розбігаються з реальними даними щодо кількості населення громад. Зокрема Підлозцівська громада налічує 2062 людини, а статистика подає власні розрахунки на 200 осіб менше. А це, запевняє директор Офісу реформ у Рівне нській області Руслан Сивий, громада недоотримає мільйон гривень. Тож це питання вирішили першочергово владнати зі статистичним відділом, аби у новому році громади отримали всі кошти.
Управління фінансів дало власні рекомендації керівникам громад щодо бухгалтерської роботи. Адже вже у січні громади мають самі нараховувати зарплатню – медикам, освітянам, та іншим спеціалістам. Тож чиновники радять вже сьогодні розпочати формувати центральну бухгалтерію з достатньою кількістю працівників. Окремою проблемою може бути і відсутність програмного забезпечення для нарахування зарплат, адже не всі громади технічно і програмно оснащені.
Вкотре, члени робочої групи нагадали і про власні зобов’язання громад. А саме фінансування дошкільної та позашкільної освіти, та надання соціальних послуг.
Повернулися сільські голови і до питання наповнення бюджету за рахунок ПДФО. Начальник управління економіки Ігор Тимошенко запевнив – працюватимуть з фіскальною службою. Тож порадив усім громадам скласти перелік підприємств, які працюють на їхніх територіях, і цю інформацію передадуть податківцям. Експерти Офісу реформ переконані - тільки спільними зусиллями громади і фахівців можна подолати усі непередбачувані проблеми, повідомляє Офіс реформ у Рівне нській області.