Про це йдеться в Указі Президента України Петра Порошенка «Про відзначення державними нагородами України».

Солдата Дмитра Козачонка посмертно нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Нагороду встановлено за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Довідково: Дмитро Козачонок пішов служити за контрактом у серпні 2013 року. У 2014 році після 3-місячної підготовки потрапив в зону проведення АТО. Був старшим механіком, водієм танка. Весну і половину літа Дмитро з товаришами провів на блокпостах, охороняючи кордони зони проведення АТО. В липні їх підрозділ уперше взяв участь у бойових діях. Дмитро побував у всіх найгарячіших точках. Вибивав ворога із захопленої ними Савур-Могили. Саме танковий екіпаж, у складі якого служив Дмитро старшим водієм-механіком, збив із флагштока російський триколор та під ворожими кулями прив'язав до нього український прапор. Загинув Дмитро 7 травня цього року внаслідок мінометного обстрілу поблизу Артемівська.

20 вересня в селі Курозвани, що на Гощанщині, на будівлі школи відкрили меморіальну дошку Дмитру Козачонку, а також пам'ятник землякам, полеглим за незалежну Україну.

Про це повідомили у прес-службі Рівне нської ОДА.