Гемодіаліз у цьому відділенні проводять у три зміни на день. Людям, які зараз підключені до апаратів, минулого тижня не пощастило двічі: зникала електрика. Тож процедуру доводилося переривати і проводити наступного дня. Розповідають, було нелегко.
Завідувач відділенням Віктор Мартинюк за останні принаймні 10 років відключень електропостачання в лікарні не пригадує. А цьогоріч їх було уже три. Зникало світло й у відділенні інтенсивної терапії, яке на цьому ж поверсі. До енергетиків медики пртензій не мають, кажуть проблема у застарілому обладнання самої лікарні.
Тим часом власник медзакладу - обласна рада - фінансувати закупівлю автономного обладнання для енергопостачання лікарні не поспішає, розповідає заступник головного лікаря з економічних питань Володимир Родомазов. Цьогоріч вдалося придбати лише 2 бензогенератори по 5 кіловат - для хірургічних відділень. Однак цього для всієї лікарні не досить, переконують медики.
Тим часом, пацієнти відділення детоксикації з острахом очікують нових відключень під час процедур. І переконують: значно меншим тягарем для держави стала б пересадка кожному з них донорської нирки. Гемодіаліз одного хворого коштує обласному бюджету 78 тисяч гривень на рік. Однак, знайти орган для трансплантації в Україні надзвичайно складно. Вітчизняне законодавство поки що не на боці тих, хто потребує допомоги.