Небезпечні відходи при накопиченні та продукти розпаду на сміттєвих полігонах США не потрапляють у ґрунт і не забруднюють довкілля, каже Святослав Євтушенко. А все тому, що всі сміттєзвалища там закриті та поділені на спеціальні карти, чи як їх ще називають секції. Щоранку працівники відкривають одну із карт полігону, де на спеціальну мембрану, що розміщена на шарі грунту приймають впродовж дня відходи. Ввечері їх засипають грунтом і секцію, так би мовити, закривають. Наступного дня процес повторюється вже на іншій карті. Таким чином, не утворюються фільтрати, шкідливі речовини не потрапляють у грунт і не забруднюють навколишнє середовище.
За словами Святослава Євтушенка, одне з таких закритих сміттєзвалищ, що знаходиться в окрузі Монтгомері, відвідали учасники стажування. На цей полігон привозять усі повністю відходи, які не підходять під рициклінг. Сміття там за спеціальною технологією захоронюють на глибині приблизно 50 метрів - його втрамбовують і накривають грунтом. Коли ж всі секції сміттєзвалище наповнюють, там облаштовують парк.
Як розповів Святослав Євтушенко, особливістю американських полігонів є те, що захоронення відходів відбувається на дуже маленькій площі на відміну від українських. Так, наприклад, лише рівненське сміттєзвалище розташоване на площі приблизно 26 гектарів. Там немає ніяких захисних мембран, воно відкрите та інколи на ньому трапляються пожежі. І таких полігонів по всій Україні чимало. Ще на відміну від українських сміттєзвалищ, у США строго контролюється процес наповнення полігонів і вони не використовуються довше визначеного терміну. Тому такий спосіб захоронення відходів, запевняють американці, цілком безпечний як для довкілля, так і для здоров'я людей. Отож, українцям не завадило б почати втілювати подібні нововведення під час захоронення сміття на наших полігонах.
Також, Святослав Євтушенко додає, що на території кожного з таких полігонів діє електростанція. Зокрема, на самому полігоні скрізь прокладені газові труби. У результаті того, що сміття там накривається грунтом, воно бродить. Так, газ, який при цьому виділяється, відкачується і подається у спеціальні труби, через які потрапляє на електростанцію. Вже там з нього виробляють електроенергію.
На одній із таких електростанцій побували й учасники стажування. На ній, розповідає Святослав Євтушенко, утилізують полігонний газ і перетворюють його на електроенергію. Утилізується там приблизно 35 кубів за хвилину. Складається газ із 51% - метану, 48% - СО2 і 1% органічних відходів. Будівництво цієї електростанції обійшлося американцям у 7 мільйонів доларів. Втім, вони запевняють, що це того варто, бо таким чином можуть отримувати власну електроенергію. Зокрема, на електростанції діють два генератори, кожен із яких виробляє електроенергію в обсязі 1,6 МВт. Окуповується така електростанція приблизно за 2 роки. Про те, як максимально використовувати всі наявні ресурси та отримувати добриво зі сміття дивіться вже у наступному випуску “Комунального патруля”.