Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
16 липня минає рік від фосфорної аварії

16 липня минає рік від фосфорної аварії

16 липня минає рік від фосфорної аварії, яка сталася неподалік Ожидова, що на Львівщині. Тоді на залізничні колії вилилося і спалахнуло 300 тонн жовтого фосфору. Керівники держави навіть порівнювали інцидент з другим Чорнобилем. Утім сьогодні подібні заяви залізничники називають щонайменше, перебільшенням. Зокрема, у Рівненській дирекції Укрзалізниці. Як почуваються нині люди, які першими кинулися гасити фосфорну пожежу дізнавалася Юлія Василенко.

Цей потяг прибув на місце фосфорної аварії за кілька годин від початку пожежі. І працював там аж до її локалізації – пригадує Микола Хомич. Він і ще 15 рівненських залізничників одними з перших гасили токсично небезпечне полум’я. Потім було лікарняне ліжко і діагноз - отруєнням парами жовтого фосфору. Утім, за рік після аварії, чоловік зізнається, – навколо неї журналісти зчинили надто багато галасу. Насправді, всі служби працювали злагоджено. А ті, хто боровся з вогнем і досі живі та здорові. Зокрема, його преміювали тисячею гривень і путівкою до санаторію.

На тому, що українські залізничники працювали професійно і не винні в ожидівській трагедіїі наполягають і в Рівненській дирекції Укрзалізниці. Місцеві колії були справні, українські машиністи швидкості не перевищували.

Причина чисто технічна. І рахується за заводом, що готував потяг до відправки. Це відсутність запобіжного клапана..., а також відсутність захисного шару води, потрібного для перевезення.

Утім, і досі багато хто не вірить результатам службових розслідувань та екологічних експертиз – констатують залізничники. Анадто ті, кому належали вагони із жовтим фосфором.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: