Костопільчани звернулись до "Комунального патруля" вже із наболілою проблемою. По сусідству із промисловим гігантом, який займається виготовлення ДСП, вони не можуть нормально жити. Скаржаться на синій дим, який покриває Костопіль. Втім, екологічна інспекція і СЕС перевищень допустимих викидів не фіксують. Тому люди задумались над проведенням незалежних аналізів.

Костопільчани вкотре б'ють на сполох - одне з найпотужніших підприємств області, що у самому центрі, не дає їм вільно дихати - у прямому сенсі слова.

Пані Світлана каже, наслідки роботи деревообробного, біля якого живе, позначились на її здоров'ї.

Не мають нормального дитинства і маленькі костопільчани, каже батько трьох дітей Юрій.

Вплинути на підприємство могли б контролюючі органи. Втім, законодавство зв'язує їх по руках і ногах. Якщо кілька років тому за шкоду для навколишнього середовища екологічна інспекція нараховувала підприємству збитки в 20-30 тисяч гривень, то виявлені при перевірці у 2013 порушення коштували промисловому гіганту 194 гривні. Його про візит контролерів попереджують за 10 днів, а нині і взагалі - мораторій на перевірки. Екоінспектор констатує - вже рік не має права зайти на підприємство, відтак і вплинути на ситуацію. Тим часом, каже, робота Свиспану б'є по людському здоров'ю.

Лікарі району можуть лише припускати, чому на Костопільщині більшає малюків з вродженими вадами. Та й старші дітки страждають на захворювання дихальних шляхів незалежно від пори року.

У санепідеміологічній станції лише констатують - останні заміри пов'язанні з роботою деревообробного підприємства проводили ще у 2013 році - жодних перевищень шкідливих для екології та здоров'я людей речовин не зафіксували. А коли місто покриває синій смог, СЕС просто не може робити заміри.

Костопільчан така багаторічна неспроможність відповідальних за це органів вплинути на ситуацію, не влаштовує. Тож вже незабаром обіцяють замовити незалежну експертизу, яка пояснить, щоб ж нині у місцевому повітрі і воді. Вони вже мають дані за минулий і 2013 роки.

На підприємстві, на роботу якого і нарікають люди пояснюють - замінили формальдегід на карбамідоформальдегідний концентрат, який переконують менш токсичний. А вже цьогоріч планують приступити до будівництва нової лінії, яка замінить старі сушарки і переконують, полегшить життя містян.

Тим часом Комунальний патруль обіцяє оприлюднити результати незалежної експертизи, щоб мешканці знали, які речовини зараз наявні у повітрі і воді Костополя. Вони очевидно і стануть лакмусовим папірцем роботи промислового гіганта у самому центрі міста.