Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Митники довірятимуть бізнесменам по-різному

Митники довірятимуть бізнесменам по-різному

Держмитслужба розробила критерії поділу резидентів на три ступені довіри. Найсумлінніші бізнесмени матимуть найменше митного клопоту, адже їх внесуть до так званого “Білого списку”. Митні процедури для них будуть максимально спрощені.

Просто сумлінні платники митних зборів будуть віднесені до “Зеленого списку”, і для них теж будуть дещо спрощені митні процедури. Ті ж, хто не увійде до таких переліків, виконуватимуть абсолюно всі вимоги митного законодавства.

В.о. начальника Рівненської митниці Микола Маркевич, зазначив, що в "білий список" у перспективі мають можливість та повинні увійти всі підприємства Рівненщини, які активно здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, прагнення цього є в митників, в інших контролюючих органів, а також у самого бізнесу.

Запровадження системи спрощень для сумлінних підприємців при проходженні митних процедур - це не українське нововведення, а звична європейська практика, до якої сьогодні долучається й Україна. Це є першим кроком до створення в Україні інституту уповноважених економічних операторів, які на сьогоднішній день успішно функціонують в усіх країнах ЄС.

Варто зауважити, що на стадії розробки критеріїв оцінки Держмитслужба широко залучала представників зацікавленої громадськості, пропозиції і зауваження якої було враховано при підготовці остаточної редакції цих документів. Крім того, ця система спрощень пройшла усі необхідні етапи погодження в Держкомпідприємництві та у Раді підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Отже, відтепер митні органи отримали повноваження визначати сумлінні підприємства - резидентів і встановлювати по відношенню до товарів і транспортних засобів таких підприємств спрощений порядок застосування митних процедур.

"Ступінь довіри" буде встановлюватися і змінюватися митним органом з урахуванням даних системи аналізу ризиків та аудиту і безпосередньо залежатиме від результатів оцінки попередньої діяльності підприємства.

Підприємствам, які увійдуть до "Білого списку", будуть надаватися такі преференції:

-Не здійснюється митний огляд у пункті пропуску через державний кордон України, але здійснюється вибірковий митний огляд у митниці призначення/відправлення відповідно до статті 42 Митного кодексу України, якщо безпосереднім відправником або отримувачем таких товарів і транспортних засобів є це підприємство;

-Незастосування до товарів, безпосереднім відправником чи отримувачем яких є підприємство, відповідного переліку окремих положень нормативно-правових актів Держмитслужби.

Внесеним до "Зеленого списку" підприємствам будуть надаватися такі преференції:

-Здійснюється вибірковий митний огляд у митниці призначення/відправлення відповідно до статті 42 Митного кодексу України, якщо безпосереднім відправником або отримувачем таких товарів і транспортних засобів є це підприємство;

-Незастосування до товарів, безпосереднім відправником чи отримувачем яких є підприємство, відповідного переліку окремих положень нормативно-правових актів Держмитслужби у скороченому варіанті.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: