Запропонована урядом система електронного адміністрування ПДВ, яку планують ввести у дію з 1 січня 2015 року, передбачає створення для кожного платника ПДВ спеціального рахунку у Державному казначействі України. При отриманні коштів від продажу товарів або послуг сума ПДВ відразу буде зараховуватися на рахунок підприємства-продавця у Держказначействі.
Діюча нині система адміністрування ПДВ передбачає перерахування суми податку до держбюджету за підсумками звітного періоду – місяця або кварталу. Тим самим підприємства мають можливість використовувати кошти, призначені для сплати податку на додану вартість, у поточній операційній діяльності. Нова система такої можливості не дає. Таким чином, запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, за підрахунками експертів ФРУ, призведе до вилучення з оборотних коштів підприємств щонайменше 20 млрд. гривень.
Вагомих втрат зазнають і комерційні банки, які відчують відтік значних обсягів коштів з поточних рахунків підприємств. Крім того, значно зросте і сама процедура адміністрування податку на додану вартість. Занепокоєння також викликає заборона на врахування в обліку податкових накладних, виписаних до 1-го січня 2014 року, загальна сума яких складає щонайменш 50 млрд. гривень.
Про це повідомили у прес-службі Федерації роботодавців України