Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Епідемія внесла корективи і у програму святкування 15-річчя

Епідемія внесла корективи і у програму святкування 15-річчя "Острозької академії"

Через карантин тут відмовились від встановлення всеукраїнського рекорду — студенти мали утворити півторатисячний живий ланцюг. Утім, і офіційна частина урочистостей виявилась насиченою та емоційною. Віталій Голубєв знає, чим саме.

Меценат Острозької академії Віталій Гайдук, один із найбагатших українців, одягнув мантію академіка Острозького академічного братства. А ректор Острозької академії Ігор Пасічник - білі рукавички: щоби торкнутися унікальної святині - відреставрованої Острозької Біблії 1581 року. Свого часу вона стала першим повним виданням канонічного біблійного тексту церковнослов'янською мовою. Минуло понад 400 років - і книга повернулась до стін академії, з якої колись вийшла.

Божа допомога - саме так в один голос пояснюють секрет швидкого і успішного відродження Острозької академії люди, які до цього причетні. Божа допомога - саме так в один голос пояснюють секрет швидкого і успішного відродження Острозької академії люди, які до цього причетні.

І майбутній Президент України, не цей, звісно, якого обиратимемо в 2010-му - а, можливо, пятий чи шостий... обов'язково вийде саме з цих стін, переконаний ректор.

Про те, що мрії збуваються, добре знає Роман Василишин - будучи керівником області, він стояв біля витоків відродження академії і памятає скепсис 15-річної давнини, від якого нині не лишилось і сліду. Сьогодні ці часи видаються давнішими, ніж чотирьохсотрічна Острозька Біблія. А відтак - на ти з історією і поважні чиновники, і завтрашні президенти та прем'єри, які навчаються нині в академії. До дня народження альма-матер вони зробили їй яскравий подарунок - почали розмальовувати стіну в академічному парку.

Утім, і нині у відродженій Острозькій академії вистачає і романтики, і містики - і Божої благодаті.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: