Вакцина подвійної дії. З одного боку робити щеплення обов'язково, а з іншого — можна відмовитися. Ця суперечність не дає спокою батькам перед початком навчального року. Робити чи відмовитися від щеплення — відповідь на це питання шукала Оксана Конопацька.

Рівнянка Тетяна народила донечку Аню торік. Розповідає: довго міркували з чоловіком, чи робити дитині щеплення. Та зрештою вирішили: вакцинація потрібна.

Якщо дитина не щеплена, відповідно до законодавства відвідувати дитячий садок або ж навчатися у школі разом з усіма дітьми їй заборонено. І все ж освітяни кажуть: якщо дитині не робили щеплення, варто звернутися до директора школи, аби учень навчався індивідуально, адже всі мають право на здобуття освіти.

Вивчають це питання і в міській прокуратурі. Розповідають: цього року вперше почали надходити скарги від батьків.

У обласній санстанції зауважують: нині все більше батьків не хочуть, щоб їхнім дітям робили щеплення. Так, лише торік таких відмов було понад три тисячі, а за перше півріччя цього року - уже понад чотири. Разом з тим є й проблеми із надходженням вакцин.

У міській дитячій лікарні констатують: ситуація із вакцинацією дітей і справді напружена. Проте переконують: відмовлятися від щеплень не варто. Усі вакцини зберігають у холодильнику при спеціальній температурі. Щодня медсестра на початку і в кінці робочого дня фіксує температуру й записує усі дані. До того ж обов'язково, перед тим як проводити вакцинацію, дитину оглядає лікар. І лише при умові, що немає проблем зі здоров'ям, малечі зроблять щеплення.

Зрештою робити чи не робити щеплення дитині - вирішувати батькам. Та медики застерігають: перестануть вакцинувати — почнуться епідемії.