Про це свідчить база законодавства Верховної ради, пише Коммерсант.
2 лютого набув чинності закон N732 -VII, прийнятий 28 січня, який оголошує недійсними дев'ять законів від 16 січня, включаючи "диктаторський" закон N721 -VII, який вводить численні обмеження прав і свобод, криміналізує ряд дій, пов'язаних з проведенням акцій протесту.
Офіційна база законодавства, розміщена на сайті парламенту, не свідчить про те, що такі норми дійсно були скасовані - всі положення скандального закону залишаються діючими.
Наприклад, у ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП) як і раніше є параграф про штраф і вилучення транспортного засобу за рух колоною чисельністю більше п'яти автомобілів.
Примітка до цієї статті свідчить, що апарат Ради прийняв до уваги припинення дії закону N721, але залишає новий параграф в КпАП.
Також в Кримінальному кодексі залишилася норма про наклеп.
Колишній заступник міністра юстиції Дмитро Котляр пояснив, що причиною стала системна помилка в тілі закону N723, допущена депутатами. Закони, прийняті 16 січня, були документами однократного дії - ними вносилися зміни до інших законодавчих актів. 2 лютого, коли набув чинності закон N723 -VII, більшість законів від 16 січня вже були виконані.
За словами Котляра, у Ради було кілька коректних варіантів дій для скасування норм від 16 січня.
Поки неясно, чи має намір влада використовувати помилку депутатів і застосовувати скандальні норми.
Джерело, ознайомлене із ситуацією в Мін'юсті, стверджує, що на сьогодні в міністерстві схиляються до визнання спірних норм недійсними. Проте офіційна позиція Мін'юсту, адміністрації президента і Верховного суду з цього питання до вчорашнього вечора не була оприлюднена.