Працівники Державтоінспекції вкрай стурбовані кількістю дорожньо-транспортних пригод за участю підростаючого покоління. За вісім місяців поточного року на території області зареєстровано 40 ДТП даного виду у яких п’ятеро дітей загинуло та 44 – отримали поранення різного ступеню важкості.

Незважаючи на проведенні інспекторами ДАІ профілактичних заходів з дітьми, останні продовжують потрапляти під колеса транспортних засобів. У порівнянні з минулим роком кількість таких автопригод збільшилася на 8,1%. Крім цього, спостерігається ріст травмованих дітей у результаті ДТП на 22,2%.

Варто відмітити, що найчастіше учасниками дорожньо-транспортних пригод стають діти – пішоходи. Серед основних причин по яких неповнолітні гинуть та травмуються це - раптовий вихід на проїзну частину дороги та перехід вулиці у невстановленому місці.

Однак, перше місце у статистиці дитячого дорожньо-транспортного травматизму займають діти, які, на момент ДТП, знаходилися у салоні автомобіля у якості пасажирів. Майже половина таких ДТП із загальної кількості зареєстровано працівниками ДАІ за вказаний період у яких двоє дітей загинуло та 17 – отримали поранення.

Нещодавно під час відпрацювання Костопільського району інспектор ДАІ зупинив автомобіль «Хонда», водій якого порушив Правила дорожнього руху, а саме, перевозив на передньому сидінні автомобіля двоє маленьких дітей віком до 6 років.

Також, під час нагляду за дорожнім рухом, особливо у північних районах області, працівники ДАІ постійно стикаються з тим, що батьки перевозять своїх неповнолітніх дітей (буває по двоє, а то і по троє) на мопедах і без засобів індивідуального захисту, мова йде про використання шоломів.

Саме тому працівники Державтоінспекції звертаються у першу чергу до батьків та дорослих з проханням взяти до уваги стан дитячого дорожньо-транспортного травматизму та причини по яких діти гинуть і травмуються в результаті ДТП.

Також інспектори ДАІ радять не сідати за кермо у втомленому чи хворому вигляді, тим більше якщо Ви перевозите дітей. І обов’язково дотримуйтеся Правил дорожнього руху!

Прес-служба ВДАІ УМВС України в Рівненській області