Сьогодні майбутні абітурієнти пишуть третій тест незалежного зовнішнього оцінювання. Щоправда не всі. В українському законодавстві просто забули про дітей, які знаходяться за гратами і мають бажання вчитись. Тому їхню участь у тестуванні не передбачили, а відтак порушули конституційні права увязнених, переконують у Дубенській виправній колонії для неповнолітніх.

Зовнішнє незалежне оцінювання не для в’язнів, розповідають у Дубенській виправній колонії для неповнолітніх. Адже лише для того аби зареєструватися для участі у тестуванні потрібен паспорт. Він є не у кожного тутешнього учня. Директор школи, у якій навчають увязнених, розповідає, зовнішнє тестування не повністю врегульоване українським законодавством. Про його вихованців столичні чиновники забули. Микола Короляк, директор ЗОШ №9 ІІ-ІІІ ступенів міста Дубно: Це питання не є врегульованим ні на рівні законодавства, якщо учні хочуть поступати ми не маємо змоги вивезти їх за межі колонії.

Оксана Тимощук вчителює у школі колонії лише один рік. Запевняє, працювати з такими учнями не так вже й складно, головне каже, потрібно знайти психологічний підхід до кожного з них.

Втім є серед Дубенських вязнів і такі, які хочуть і вчитись далі. Олег Шимон закінчив школу у минулому році. Хотів би продовжити освіту у вишах, однак законодавство не дозволяє. Втім бажання здобути вищу освіту хлопець не втрачає.

Директор школи розповідає, цьогоріч його вихованці тести не складають, можливо комусь пощастить у наступному. Однак атестати про середню освіту отримають усі сімдесят цьогорічних випускників, за результатами іспитів.