Дочекалися. На Рівне нщині урочисто відкрили сміттєпереробний завод.
Тепер тут готові щоденно переробляти 350 тон сміття. Відходи завантажують в бункер, звідти по конвеєру вони потрапляють в барабанне сито. Там сміття розділяють.
Те, що не відсіялося сортують вручну. Відбирають скло, будівельні матеріали, каміння, метал. Решта подрібнюється на альтернативне паливо.
Сміттєзвалище ж планують засипати та пробурлити свердловини, щоб утилізовувати біогаз. Подібними проектами зацікавилися і в інших містах України.
Поміж тим, на відкритті Рівне нського сміттєпереробного заводу презентували скульптуру "Сирота" - семиметрове дитинча Диплодока, виготовлене з пластикових пляшок. Постать "закликає" людей змінити ставлення до сміття, щоби уникнути долі динозаврів.
Щорічно тут сортуватимуть, а перероблятимуть 120 тисяч тон твердих побутових відходів. Нині підприємство загружене менше ніж на половину. Тож в найближчій перспективі, каже міський голова рівного, відходи сюди звозитимуть з прилеглих районів, а в перспективі і з волинської області.
потрапляючи сюди сміття спочатку сортується а потім - переробляється в альтернативне паливо для здолбунівського цементного заводу. Папір, скло, пластик та метал відібраний на першому етапі сортування складуються окремо і в перспективі - продаватимуться. На звалищі лишатиметься лише інертна маса. Нею сміттєзбиральний полігон в найближчі роки засиплють повністю.
Місту будівництво унікального для України підприємства не обійшлося ні копійки. близько 70ти мільйонів гривень у завод та компанію зі збору відходів вклали приватні інвестори. Влада називає це підприємство вдалим прикладом громадського та приватного підприємства. Вигоду від такого стану справ, мовляв, отримують всі.