У залі зібралися батьки, які не з чужих слів знають про усі труднощі виховання дітей-інвалідів. Кажуть, ситуацією з громадським транспорт, який не пристосований до інвалідних візків та недостатнє фінансування - це далеко не всі проблеми батьків неповносправних дітей. Сьогодні ж кімната денного нагляду з нянечкою та реабілітологом - основне, заради чого зібрались.
Сину пані Світлани 10 років. Кирило народився хворим, але з збереженим інтелектом. Нині навчається у центрі "Особлива дитина". Та 24 травня продзвенів останній дзвінок.
Нині в Рівному працює два центри медико-соціальної реабілітації. Заразом втілюється й програма обласної адміністрації "Діти Рівне нщини". Та нею передбачене забезпечення медичними препаратами, а не соціальна допомога родинам, які виховують дітей-інвалідів.
Створення і фінансування центру денного догляду - справа часу, кажуть чиновники. Гроші до області надходять з державної казни лише за цільовим призначенням. Зміна Бюджетного кодексу - ось ключове питання. І обласна рада його уже піднімала. Наразі ж отримала лише обіцянки.
Батьки дітей-інвалідів справи не полишать. Кажуть, готові далі оббивати пороги, чути обіцянки та проводити зібрання. Надихають їх батьки з Кузнецовська, які віднедавна таки мають центр денного догляду дітей-інвалідів.