Раніше знаходили воду, яка була з великим вмістом сірчаної кислоти.

Марсохід Opportunity підтвердив відкриття, зроблене раніше Curiosity - він знайшов докази, що на Марсі у давнину була вода, придатна для живих організмів.

Як повідомив на телеконференції науковий керівник місії Стів Сквайрс, Opportunity вивчав хімічний склад каменя, якому вчені присвоїли позначення Esperance 6, фіксуючи співвідношення алюмінію, калію, кальцію та натрію, а також заліза в глинистій породі в його тріщинах. Ця глина могла формуватися тільки в присутності великої кількості води. З'ясувалося, що ця вода була практично прісною.

Зараз марсохід Opportunity відправляється в новий район для продовження дослідницької роботи - до так званої точки Соландера, де знаходиться оголення порід з великою кількістю шарів, цікавих з геологічної точки зору.

Раніше дані з автоматичних зондів свідчили, що марсіанська вода відрізнялася екстремально високою солоністю і кислотністю. Марсохід Curiosity в березні отримав докази, що марсіанське природне середовище у давнину було придатне для життя, зокрема, що вода була майже прісною і нейтральною. Тепер результати роботи "старшого" ровера підтвердили цю знахідку.