Сотня викликів щодня надходить на цілодобові лінії 103 до Дубенській станції швидкої допомоги. Вже 20 років відповідає на них у свої зміни Ігор Щербатий. Він працює тут диспетчером.
Він питає контакти, захворювання, радить, що можна прийняти вже, а іноді надає, навіть, психологічну допомогу. На Дубенській станції екстреної медичної допомоги працює чотири лікарські бригади і одна фельдшерська. А ще в районі створені 6 пунктів постійного базування у найбільших селах. Працюють вони цілодобово. Є 11 автомобілів швидкої допомоги. Дві "карети" отримали взимку, коли на Рівне нщині почали реформувати медичну галузь. Це не усі зміни, які відчули тут з нового року. Тепер немає проблеми із пальним, видають бензин без обмежень. А ще медикам підвищили заробітну плату.
Пощастило не лише медикам, а і їхнім пацієнтам. Тепер на кожного передбачено 40 гривень замість 87 копійок, як це було раніше.
Реформа тепер підганяє водіїв "швидких". За 10 хвилин вони мусять довезти лікарів до пацієнта у місті, за 20 — у селі. Щоб нормативи виконували, в області уже є 28 пунктів постійного базування швидких у найбільших селах.
Відкрити диспетчерську планують у грудні. З того часу усі виклики надходитимуть на головний пульт. GPS-навігації допоможе визначити, яка бригада найближче до хворого. Відтак у нормативи 10 та 20 хвилин, медики вкластися зможуть.