Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Найстаріший дуб України росте на Рівненщині

Найстаріший дуб України росте на Рівненщині

Нині йому 1361 рік, висота 30 метрів, а обхват - майже вісім. Бачили цього велетня вихованці екологічного центру Палацу дітей та молоді, які організували проект "Об'єднаймо зусилля для збереження та відтворення дубів Європи". Враженнями від ботанічної пам'ятки Рівненщини учасники проекту поділилися з Анною Яцук.

Рівненська область багата на заповідні насадження дубів. Наймальовничішою ботанічною пам'яткою є "Юзефінська дача", що у Рокитнівському районі. Тут ростуть 700-річні дуби, серед яких - найстаріший. Називають його дубом Патріархом - висота його 30 метрів, а завширшки - майже вісім.

Вихованці екологічного центру Палацу дітей та молоді особисто побачили віковічні насадження рідного краю. Кажуть, ситуація на Рівненщині вже катастрофічна. Адже чимало дубів старіють передчасно, або й узагалі всихають. Причина цьому - меліоративне осушення ґрунту та боліт, а також варварське ставлення людей.

Учасники екологічного проекту долучилися до посадки дубових насаджень у селищі Сосновому, що на Березнівщині. Кажуть, і далі робитимуть все можливе, аби на Рівненщині примножити заповідні насадження дубів.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: