З дипломом, але без роботи. Після закінчення вищого навчального закладу рівненська молодь не може працевлаштуватися. В основному це юристи, менеджери, економісти, вчителі. ЦИх спеціалістів, за даними центру зайнятості, півтори сотні - на одне робоче місце. Як змінити невтішну статистику міркували за круглим столом чиновники, роботодавці та освітяни області.
Та проблем все ж таки більше. Серед них - створення першого робочого місця. Роботодавці не охоче приймають вчорашніх студентів, бо ті без досвіду. Є місце і складнощам з житлом у молоді. Подекуди, оренда помешкання дорівнює заробітній платні. У нашій області лишень 2% вакансій із зарплатою вище середньої. А в село, де не вистачає спеціалістів, їхати не хочуть, навіть за направленням. Здавалося б, питання працевлаштування молоді можна вирішити з новим Законом "Про зайнятість населення". Він набув чинності 1 січня. Та про його ефективність говорити зарано.
А ще нагальна проблема сьогодення - профорієнтація. Молодь, не маючи професійної спрямованості, вступає у виші не враховуючи попиту на ринку праці. Або ж, отримавши вищу освіту, вчорашні студенти розуміють, що за спеціальністю працювати не хочуть.
Натомість, є попит на робітничі та технічні професії, а спеціалістів не вистачає. А ще на підприємства області потрібні фахівці, яких виші Рівне нщині не готують.
Щоби нормативно врегулювати питання працевлаштування молоді учасники круглого столу ухвалили відповідну резолюцію з рекомендаціями управлінню освіти, вищим навчальним закладам, центру зайнятості. А от результат дієвості цього документу покаже відсоток працевлаштованих.