Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Майже на три мільйони гривень зросла за січень заборгованість із заробітної плати на Рівненщині

Майже на три мільйони гривень зросла за січень заборгованість із заробітної плати на Рівненщині

Серед боржників - як банкрути, так і економічно активні підприємства. Загроза нависла й над виплатами пенсій. В обласній адміністрації шукали вихід зі становища. Чи знайшли - знає Тетяна Коваль.

Дванадцять з половиною мільйонів гривень станом на 1 лютого цього року заборгували своїм працівникам підприємства Рівненщини. Найбільше винні заробітної плати у Рівному, Кузнецовську та Рівненському районі. Сума боргу тут сягнула понад вісім мільйонів гривень. Працівники у будь-який спосіб намагаються отримати зароблене.

Ситуація з виплатами заробітної платні почала погіршуватись наприкінці минулого року. Натомість у докризовий період на Рівненщині спостерігалася стійка тенденція погашення загальної суми боргу.

Юрій Благодир, перший заступник голови Рівненської ОДА: "Рівненщина була лідером в Україні за темпами погашення заборгованості з виплати зарплати. Загальна сума боргу по області зменшилась від 6,9 млн грн станом на 1.01.08 до 5,2 млн грн на 1.10.08. Накопичення боргів із зарплати у майбутньому може спричинити затримку із виплатами пенсій. Уже нині власних надходжень до Пенсійного фонду України в Рівненській області недостатньо".

Степан Павлюк, заступник голови Рівненської ОДА "Основна причина — демографічна складова. Співідношення — 1 пенсіонер на 1 працюючого. У Дубровицькому, Зарічненському, Корецькому районах чисельність пенсіонерів перевищує більш ніж у 2 рази працюючих".

Учасники колегії зійшлися на тому, що жорсткі заходи до підприємств-боржників вживати потрібно. Проте чільник області вважає: слід лояльно ставитися до тих, хто дійсно не має коштів. Бо сьогодні достатньо й таких, хто намагається оптимізувати свої видатки.

Віктор Матчук, голова Рівненської ОДА: "Ми можемо зараз так даванути по стягненнях заборгованості з виплати зарплати, що роботодавці перехрестяться і позвільняють людей. Цих людей працевлаштувати особливо нікуди".

Середня зарплата в області за січень 2009 року порівняно із січнем 2008 зросла майже на 12 відсотків і становила 1377 гривень. Наразі, найголовніше, щоб було де працювати і вчасно отримувати зароблене.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: