Через незаконних старателів землі навкруги Клесова схожі на місячні ландшафти. Копачі, видобуваючи бурштин, залишають після себе величезні ями. Одні копають вручну кар'єри глибиною до дванадцяти метрів, інші — вимивають бурштин за допомогою мотопомп. Потім ця земля ні для чого не придатна. Крім цього, порушники завдають збитків і місцевому підприємству — вода, яку старателі використовують для вимивання бурштину, затоплює кар’єри та спецтехніку Клесівського кар’єру нерудних копалин. До того ж підприємство конкурує з незаконними копачами за робочі кадри.
Загалом таких "місячних полів" по області понад 200 гектарів.
Натомість міліціонери постійно звітують про боротьбу з незаконними старателями.
Однак усе обладнання злочинцям невдовзі повертається.
Тому Василь Берташ дав районним чиновникам та силовикам місяць часу, аби покращити ситуацію. Або ж "полетять голови". Однак, голова краю визнає — потрібно вивести бурштин з числа дорогоцінних каменів, тому вже кілька років "просуває" відповідний законопроект у столиці, який дозволить людям на своїй землі видобувати "сонячне каміння".
Крім цього, у законопроекті прописано, що люди, які добуватимуть "сонячне каміння", зобов'язуються провести рекультивацію землі.