
Перший етнотабір «Барви роду» комунальний заклад облради провів 20 червня у своєму Етносаду. Програма активностей – дуже насичена: створення кишенькових ляльок-мотанок, виготовлення композицій із сухоцвітів, плетіння вінків, традиція вплітання стрічок у коси та інші. Учасникам табору розповідають про основи ткацтва та лозоплетіння, знайомлять з традиційними поліськими інструментами, такими, як дудка-викрутка.
Окрім майстер-класів, дітей залучають до українських народних ігор, влаштовують танцювальні батли та інші цікаві та пізнавальні заняття.
Коли ми ставили перед собою мету - залучити дітей до активного дозвілля через пізнання традиційної української культури й народних цінностей, то навіть не очікували, що буде такий ажіотаж, - розповідають у центрі.
Над тим, чим саме займатимуться діти на таборі, спільно міркують працівники центру та місцеві майстри. Серед них - Леонід Гринбокий (кераміка, ліплення з глини), Ірина Кухар (лозоплетіння), Вікторія Кисіленко (виготовлення народної іграшки), Юрій Ковальчук та Сергій Востріков (виготовлення та гра на дудці-викрутці та інших дудах).
Нам дуже приємно, що через дитячий сміх традиції оживають і приваблюють. Деякі діти записувалися в табір по третьому разу, а батьки хвилювалися, чи зможуть привести дітей і наступного місяця. Тому сьогодні ми активно працюємо над організацією серпневих таборувань, графік яких повідомимо на своїй сторінці у facebook, – повідомили в КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР.
Читайте також: Негода на Рівненщині: підтоплення у Костополі та повалене дерево в районі