
Оце то біди людям наробило, людочки-мамочки, - емоції очевидців перших наслідків негоди.
Такий вигляд ввечері 8 червня мало село Новий Берестовець, що на Рівненщині. Сильна негода там пошкодила понад 70 приватних будинків.
Всі дуже були налякані, такого буревію я не бачила скільки я живу. В мене також зірвало шифер на моєму будинку, вікна на горищі повибивало з обох сторін, зірвало шифер на гаражі, сараї, поламало забори, біля мого будинку росла велика ялина, її вирвало з коріньом. Даже мій клуб тоже постраждав від цього буревію, його до більшої половини розкрило, в середину теж попала вода, - розповідає Тетяна МЕЛЬНИК, керівниця клубу села Новий Берестовець.
Постраждав також і дитячий садок.
Зірвав покрівлю на 1 корпусі з двох сторін, на 2 корпусі вилетіло 2 вікна. В нас де дитячий майданчик були вмонтовані пеньочки, вони просто порозлітались в різні боки. Далі дві великі туї на пів метра лягли до землі. Поламало фруктові дерева, кущі і декоративні рослини, - каже Леся ОЗАРЧУК, директорка Новоберестовецького закладу дошкільної освіти "Веселка".
Наразі дитячий садок практично відремонтували, місцевий клуб як і деякі оселі селян ще в процесі ремонту.
Відразу із заступником, депутатським корпусом від'їхали в даний населений пункт. Насамперед ми заспокоїли людей і дали їм гарантію, що ми будемо поряд з ними як в матеріальному, так і в моральному плані, - каже Світлана КОВАЛЬЧУК, голова Малолюбашанської територіальної громади.
Наробила шкоди негода і на місцевому кладовищі.
Бачите, повалило багато пам'ятників, розвалило капличку, геть кришу, стіну розвалило. Шкода, люди платили гроші за пам'ятники, ще й з однієї хати рахуйте 3. І хату розвалило і пам`ятники, треба багато грошей, щоб його встановити все, - демонструє наслідки негоди Володимир БУЧКО, житель села Новий Берестовець.
В Малолюбашанській громаді кажуть, що і з відновленням осель і встановленням пам`ятників постраждалим людям допоможуть.
Від жителів Нового Берестовця надійшла 41 заява на даний час. Далі вони будуть винесені на розгляд сесії ради. На рахунок цвинтаря сьогодні комісія засідає, завтра виїжджає і будемо розглядати на рахунок повернення збитків. Хочу подякувати голові ОВА Ковалю, Районної Ради Колосу, нашим громадам, які долучилися на підтримку і велика вдячність військовим, бо є багато людей похилого віку, які самі не в змозі зробити дану роботу, - розповів Ігор ЦИКУН, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Малолюбашанської сільської ради.
Голова Малолюбашанської громади завдячує такій допомозі об`єднанню громад, які відбулися свого часу.
Насправді це так трапилось завдяки об'єднанню в області територіальних громад, які на чолі з головами громад приїхали. Ми сьогодні, за 2 день плануємо завершити це. Ми б власними силами громади відновлювали це місяць чи навіть півтора, - каже СВІТЛАНА КОВАЛЬЧУК.
Це приклад згуртованості громад, оскільки, коли вчора ми отримали інформацію про те, що сталося стихійне лихо реагування було швидке і більше 10 громад одночасно відгукнулися, щоб надати бригади для швидкого відновлення приміщень. Також багато колег підтримали і готові направити фінансові ресурси для відшкодування витрат населенню, - розповів СЕРГІЙ ПИЛИПЧУК, голова Асоціації громад Рівненщини.
Не менше, ніж люди із сусідніх сіл один одному, допомагали і самі жителі Нового Берестовця.