«Зелена кімната» функціонує з серпня минулого року і створена для забезпечення безпечних та комфортних умов опитування дітей, які стали свідками злочинів або постраждали від насильства. Приміщення облаштоване для мінімізації стресу під час допиту, а також зниження ризиків повторної травматизації. дитини.
Нагадаємо, що "зелена кімната" була створена там в серпні минулого року з метою забезпечити безпечні та комфортні умови для опитування дітей чи підлітків, які стали свідками злочинів або постраждали від насильства. Це приміщення дає можливість уникнути стресових ситуацій, що виникають у традиційному судовому процесі, та знизити ризики повторної травматизації дітей.
За словами директорки центру Олени Бобровської, з моменту відкриття кімнати провели 65 допитів дітей. Дружня кімната містить два приміщення: одне, в якому працює психолог з дитиною, і друге для представників правоохоронних органів. Завдяки засобам зв'язку, правоохоронці можуть коригувати запитання під час допиту, що дозволяє створити безпечні умови для дитини і зберегти її емоційний комфорт.
Окрім того, тут було надано 2 129 послуг, з яких 1 745 — в рамках боротьби з домашнім насильством. 330 осіб були залучені до справ, що стосуються насильства в сім'ї, в тому числі 65 допитів дітей.
При проведенні допитів особливу увагу приділяють збереженню відчуття безпеки у дітей, адже вони часто переживають стрес і можуть активувати захисні механізми психіки. Для зниження рівня напруги важливо створити безпечне середовище та взаємодіяти з дитиною через «безпечного дорослого», що допомагає дитині відновити свою здатність адекватно відтворити інформацію про події.
Допомога під час допиту надається психологами, які проходять навчання та відбір через реєстр. Водночас для зручності дітей часто використовують анатомічні ляльки, що допомагають їм відтворювати події, які сталися, та допомагають слідчим чітко встановити обставини справи.
Про це повідомила пресслужба Рівненської облради.