Парвовірус або «п'ята хвороба». На Рівненщині у дітей почали виявляти доволі рідкісну недугу. Це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується висипами на тілі та підвищеною температурою. Може мати ознаки ГРВІ або й взагалі проходити безсимптомно. З початку року в Рівненській міській дитячій лікарні пролікували сім пацієнтів з цією недугою. Більше про парвовірус - далі.

Цей пацієнт не в нашому був відділенні. Ми були на консиліумі, це великий хлопчик. Його обстежували і там був позитивний імуноглобулін ДЖІ. Тобто він хворіє вже не перший день. Але дитині зараз краще, за нею наблюдають, отримує антигістамінні препарати, посимптомне лікування, - розповідає ІРИНА МАТВІЇВ, лікар-педіатр інфекційного відділення Рівненської міської дитячої лікарні.

Лікар-педіатр розповідає про чотирнадцятирічного пацієнта лікарні, який захворів на парвовірус. Наразі підлітка уже виписали додому. Більше хворих на цю недугу в закладі немає.

Інфекція була у нас у весняно-літній період було пару пацієнтів і нещодавно також пару пацієнтів. Ця інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, має стійкий імунітет якщо перехворіє дитина. Але якщо дорослий не перехворів він може захворіти і воно протікає досить серйозно, - каже ІРИНА МАТВІЇВ.

Особливо небезпечна ця недуга для вагітних.

Серед інфікованих вагітних у 10% може бути проблеми з майбутньою дитиною. Можуть бути аномалії розвитку і навіть може бути загибель плоду, - каже ВІКТОР МОРОЗ, лікар-епідеміолог Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Парвовірус це здебільшого дитяча хвороба. І виникає вона переважно у дітей п`яти - семи років. Її симптоми схожі до ГРВІ, а інколи вона може проходити взагалі безсимптомно.

Як правило хвороба протікає досить легко. Вона починається з легкого ГРВІ, температура до 38 градусів, кашель, нездужання, слабість. А вже через 7-10 днів з`являється характерна висипка на щоках, вона має яскравий червоний колір. Потім поширюється на все тіло і набуває вигляду мережива чи сіточки. А через 5-10 днів висипка зникає, - каже ВІКТОР МОРОЗ.

В період висипу дитина хвора на парвовірус уже не заразна. Профілактичні щеплення аби запобігти цій недузі не проводяться. А лікують її симптоматично.

Є температура, даєм жарознижуюччі, є свербіж даєм антигестамінні препарати, катаральні явища - судинозвужуючі каплі або промиваємо носоглотку, щоб не було реплікації вірусу. Профілактика як кожного респіраторного вірусного захворювання: санепідрежим, гігієнічні нормативи, вологі серветки, дизрозчини, масковий режим, знати, що від хворої людини треба бути на відстані 1 метр і тоді буде все добре, - каже ІРИНА МАТВІЇВ, лікар-педіатр інфекційного відділення Рівненської міської дитячої лікарні.

В Рівненській міській дитячій лікарні з початку року пролікували сім пацієнтів з парвовірусом. Наразі масових захворювань на цю недугу лікарі не фіксують.