У Літературному музеї Уласа Самчука відбувся історико-краєзнавчий дискурс «Отаман Оскілко: 100 років між двома світами».

Захід розпочався зі звучання гімну ОУН «Зродились ми великої години» та хвилини мовчання за усіма загиблими. Про це повідомляє Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Микола Федоришин відкрив дискурс, зазначивши, що захід приурочений до Дня Збройних Сил України. Він також презентував дві книги – «Шлях до катастрофи» Володимира Тимошевського (1920 р.) та «Між двома світами» Володимира Оскілка (1924 р.), розповівши про історичні обставини їхнього створення та роль благодійного фонду «Погорина».

Назар Волощук поділився своєю точкою зору на зазначену тему диспуту, а також виконав пісню на слова Павла Тичини «Гей, вдарте в струни, кобзарі».

Доцент, дослідник доби УНР Анатолій Карпюк висвітлив значення книги «Між двома світами», пояснивши символіку її назви, яка відображає складну долю України між Польщею та більшовиками на початку XX століття.

До слова були запрошені культурологи, історики, просвітяни та представники громадськості, зокрема:

 

  • письменник, видавець, краєзнавець, автор книги «Громове дерево» Євген Шморгун;
  • заслужений учитель України, голова Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Іван Вєтров;
  • голова правління Рівненської обласної економічної спілки «Регіон» Анатолій Місяченко;
  • учитель історії Рівненського ліцею № 15 Рівненської міської ради Олег Рижковський;
  • заслужений артист України, актор, драматург, професор Олексій Заворотній;
  • засновник БО БФ «Погорина» Микола Собчук.

Захід завершився врученням подяк благодійному фонду «Погорина», а також Анатолію Карпюку й Назару Волощуку за їхній внесок у збереження історичної пам’яті.