Українська писанка культурне надбання людства. Оздоблене Великоднє яйце увійшло до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. З рівненською майстринею, яка увійшла до офіційних носіїв традиції поспілкувалися й наші журналісти. Яке значення має всесвітнє визнання української традиції — далі у сюжеті.

Традиційна українська писанка увійшла до всесвітньої спадщини людства. Таке рішення ухвалили на 19-сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини.

З Рівненщини до офіційних носіїв традиції писанкарства увійшла й Наталя Дребот. Займається цією справою понад 19 років. Каже, вона захоплює і не відпускає. Додає різновидів українських писанок є багато.

Спеціальних технік, для писання писанок немає. Перше що потрібно зробити, ознайомитися з традиційною українською символікою, розповідає майстриня.

Наталя додає, на сьогодні є багато й новітніх технік писання писанок. Візерунки по шкаралупі вирізають, викладають соломою, нитками, стрічками. Та все ж традиційна — має найбільше значення, адже це те що ми маємо передати майбутньому поколінню. Додамо робота над потраплянням української писанки до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО розпочалася ще у 2017 році.