Робота над номінацією почалася у 2017 році. Основу номінації склали три елементи:
- "Українська писанка: традиція і мистецтво" – включає спільноти з усіх областей України;
- "Традиція гуцульської писанки" – відображає специфіку писанкарства в Гуцульському регіоні;
- "Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць" – внесена до Національного списку Естонії.
Як розповіла Ірина Рачковська-Баковецька, до числа офіційних носіїв традиції писанкарства від України увійшли дві майстрині з Рівненщини — Вікторія Степанюк та Наталія Дребот. Обидві є не лише знаними практиками, але й дослідницями регіональної традиції писанкарства.
У 2023 році завдяки спільній роботі КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР і Рівненської ОДА було видано перший унікальний арт-бук "Писанка Рівненщини" (видавництво «Саміт-Книга»), до створення якого долучилися провідні фахівці та знавці регіональних традицій.
Варто також зазначити, що у Центрі народної творчості діє постійна виставка з понад 300 писанок, відтворених Вікторією Степанюк за давніми схемами.
Довідково. У Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства станом на 2023 рік входять 676 елементів, які відповідають п'яти регіонам і 140 державам-учасницям Конвенції. Від України до цього списку включено "Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості" у 2013 році, "Традицію Косівської мальованої кераміки" у 2019 році та "Орьнек — кримськотатарський орнамент та знання про нього" у 2021 році.