Про роботу центрів на Рівненщині розповіла під час брифінгу заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.
Перш за все, це соціальні простори в територіальних громадах, де люди можуть отримати психосоціальну підтримку. Також його можна використовувати для надання різноманітних послуг і консультацій. Зазвичай отримати такі послуги в маленьких ТГ доволі складно. Центри життєстійкості допоможуть змінити це, - зазначила Людмила Шатковська.
Загалом на Рівненщині з початку року Центри життєстійкості провели 37 тисяч заходів. Усі послуги є безкоштовними.
Нині Центри життєстійкості вже діють у 9 ТГ області. Це Рівненська, Здолбунівська, Березнівська, Дядьковицька, Володимирецька, Антонівська, Корецька, Здовбицька та Сарненська.
Як повідомила заступниця голови ОДА, ще 25 громад стали номінантами конкурсу з відбору надавача комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.
Отже, очікується, що з початку 2025 року в Рівненській області вже буде щонайменше 34 соціальні простори.
Це означає, що працюватиме один Центр у 2 ТГ. Проте, ми сподіваємося, що інші тергромади також переймуть досвід цього успішного проєкту та до кінця 2025 року такі простори будуть доступні у кожній громаді Рівненщини, - підкреслила Людмила Шатковська.
У Центрах життєстійкості надають допомогу всім, хто її потребує: військовослужбовцям, ветеранам і їхнім сім’ям, родинам загиблих чи зниклих безвісти, переселенцям, батькам, дітям. У закладах оцінюють потребу людини, консультують про доступні послуги для вирішення проблем, а також про можливості соціального захисту. Також надається безоплатна правнича допомога. Консультування є індивідуальне та сімейне, проводяться групові заходи та тренінги.