Такі красиві зараз парки в Україні. А ми пропонуємо піднімати гроші і такий листок при переробці на біо-гумус буде коштувати 0,4 копійки.
Викладач одного із вишів Рівного пропонує переробляти опале листя на біогумус. Каже, з одного боку на цьому можна непогано заробляти, а з іншого отримувати органічне добриво.
В ОСББ чи комунальних підприємствах листя вивозять на полігон побутових відходів. Спалювання заборонене і карається штрафами. Тому вважаємо, що таке компостування є придатною технологією, яка потрібно щоб використовувалася, - каже Петро СКРИПЧУК, професор кафедри Менеджменту та публічного управління НУВГП.
На одній із пар студенти університету математично визначали скільки можна отримати коштів якщо з цього листя зробити гумус.
Ми брали один квадратний метр і з нього збирали листочки. Всього ми назбирали 876 листочків. Потім ми множили, листок сухого листя наприклад кленового, це буде 0,0025 копійок. Цю суму ми множили на 876 і дійшли висновку, що з Рівного можна зробити гумусу з листків на 4 мільйони гривень, - каже Христина ЧІРКОВА, студентка.
В результаті, отриманим органічним добривом можна підживлювати клумби у місті.
Створюючи більшу додану вартість можна виробляти рідкі добрива, які вироблені з біогумусу. Тобто: листя, компост, біогумус і більша додана вартість у рідких гуматах. Є ще й інші бізнеси, які можна робити з такого листя, - Петро СКРИПЧУК, професор кафедри Менеджменту та публічного управління НУВГП.
Однак, щоб запустити переробку листя потрібні чималі кошти.
Для міста Рівного у цінах 24 року набір з подрібнювача, фарбування бортів і перевертання, техніка, логістика і праця людей, мінімальні технічні приладдя буде коштувати біля 4 мільйонів 100 тисяч. Треба налагоджувати взаємне розуміння влади міста, комунальників і громади і це робити. Вважаємо потрібно робити, - каже ?Петро СКРИПЧУК.?
Петро Скрипчук сподівається, що згодом місто зрозуміє і екологічну і економічну доцільність переробки опалого листя і в Рівному з`являться підприємства з виробництва органічного добрива.