Хто частіше стикається з варикозною хворобою, від чого залежить розвиток варикозного розширення вен, як ангіохірург або флеболог діагностує хворобу? Про це і не тільки розповідає Юрій Віталійович Самойлик - лікар-хірург судинний у медичному центрі «АстраМед»

Варикозна хвороба відома людству з часів правління фараонів в Єгипті коли при розкопках була знайдена мумія з ознаками прижиттєвого лікування венозної трофічної виразки гомілки.

Поширеність захворювання вен у жінок у 5 разів вища, а ніж у чоловіків, а щорічний приріст захворювання складає 2,8% у жінок і 1,9% у чоловіків. Варикозна хвороба зустрічається у 20-40% вагітних жінок.

Важливу роль у захворюванні вен відіграє спадковість - не менш ніж у 25% хворих близькі родичі страждали на варикозну хворобу. 

Образ життя має суттєве значення в розвитку і перебігу захворювання. Чоловіків, що працюють у вертикальному положенні хвороба вражає у 20,1%, при відсутності тривалих статичних навантажень - лише 8,3%. У жінок частота захворювання досягає відповідно 55,6% і 24,3%. Традиційно до категорії ризику відносять поварів, офіціантів, хірургів, офісних працівників, перукарів, - розповідає Юрій Самойлик.