Фото ілюстративне
Ті з водіїв, хто потрапляв у ДТП, вже перевірили, що система обов’язкового автострахування справді допомагає розв'язати фінансові проблеми після аварії. Навіть під час воєнного стану відповідальні компанії продовжують надавати страхові послуги і підтримують своїх клієнтів. Але багато хто з автомобілістів ставиться до автоцивілки як до вимоги закону, не звертає уваги на нововведення у системі страхування і не дивиться на нові пропозиції страховиків.

Пропонуємо заповнити цю інформаційну прогалину і розповідаємо про зміни у законодавстві, спрощення  процесу оформлення полісів, нові вигідні пропозиції від компаній.

Основні зміни у системі автострахування

Найперше, що варто знати водіям напередодні 2025 року — з 1 січня вступає в дію новий закон про автострахування. У зв’язку із цим буде багато змін у роботі компаній, власники страховок також відчують на собі нововведення.

Одна із суттєвих змін стосується збільшення страхових виплат. Якщо сьогодні страховий поліс ОСЦПВ є гарантією того, що сторона, постраждала в ДТП, отримає компенсацію в розмірі 160 тис. грн на відновлення авто і 320 тис. грн на лікування, то з початку 2025 року ліміти буде підвищено. Постраждалі водії та пасажири можуть розраховувати на відшкодування до 250 тис. грн, якщо завдано шкоди майну, та до 500 тис. грн на медичні послуги, якщо людина отримає травми. Ці зміни спрямовані на те, щоб поступово привести у відповідність вітчизняного законодавства до вимог європейського у царині автострахування.

З нового 2025 року автовласники будуть отримувати відшкодування безпосередньо від страхової компанії, у якої вони придбали поліс онлайн. Це значно полегшує процес врегулювання страхових випадків. У разі ДТП клієнту відшкодовуватиме збитки не страхова компанія винуватця, а його власна, що усуває невизначеність для автовласників. А страховики зможуть отримати відшкодовані кошти за допомогою механізму регресу.

Новий закон розширює повноваження поліції щодо перевірки наявності полісів ОСЦПВ. Якщо зараз страховку просили показати лише після аварій, то після введення в дію закону автоцивілку можуть перевіряти за будь-якої зупинку автотранспорту патрульними. Також документ надає Державній прикордонній службі України право проводити перевірки на кордоні.

Інновації стосовно оформлення поліса ОСЦПВ

Колись одним зі значних нововведень в системі автострахування стала можливість оформити автоцивілку самостійно через інтернет. Близько 70% водіїв вже оцінили зручність цього способу. Приміром, електронна страховка автомобіля в страховій компанії UNIQA — це документ, який можна отримати буквально за кілька хвилин. Для цього автовласнику достатньо зайти на офіційний сайт компанії, вибрати відповідну програму страхування, заповнити анкету та здійснити оплату. Поліс незабаром буде відправлений на вказану електронну адресу.

Ключова перевага  такого договору — миттєве внесення даних до централізованої бази Моторного (транспортного) страхового бюро України, а також його доступність у мобільному додатку «Дія». Після цього будь-який клієнт може швидко перевірити дійсність свого поліса, а також це можуть зробити інші учасники ДТП або поліціянти.

У новому законі передбачено повний перехід на онлайн оформлення полісів ОСЦПВ. Закон чітко вказує, що ринок повністю переходитиме на електронні поліси поступово. 2025 рік визначено як перехідний період, а з 2026 року залишиться лише один варіант оформлення автоцивілки — електронний. Перехід та введення електронних документів автоматизує страховий процес як для клієнтів, так і для страховиків.

Програми розширеного автострахування

Ми вже вказували, що ОСЦПВ гарантує виплату компенсації потерпілим у разі ДТП, але базовий поліс має ліміти з виплат, які регулюються законом. Навіть збільшення цих лімітів не дасть можливості повністю відшкодувати збитки постраждалої сторони. Тому  провідні компанії намагаються надати вигідніші умови. Так, страхова компанія UNIQA пропонує додаткові програми, які дають змогу збільшити виплати до 1,5 млн грн.

Якщо збитки перевищують ці ліміти, винуватець аварії повинен буде покрити різницю самостійно. Саме в таких випадках стане в пригоді розширена страховка, яка захистить автовласника від великих фінансових витрат.

Таким чином, стежачи за змінами в автострахування та вибираючи відповідні програми, можна не тільки забезпечити себе надійним захистом, а й отримати додаткові вигоди від страхового поліса.

На що звернути увагу при виборі страхового поліса для автомобіля у 2024 році

При виборі страхового поліса для вашого автомобіля у 2024 році важливо приділити особливу увагу умовам договору. Ретельне вивчення пропозицій допоможе зрозуміти, як працює страхова компанія в умовах нестабільності на ринку. Адже головне завдання страхового поліса — дати гарантії фінансової стабільності за настання страхового випадку. А якщо сама компанія не має достатнього резерву для здійснення виплат, це може стати критичним для страхувальників. Звісно, національний регулятор згодом допоможе розв'язати фінансові проблеми, але пройде дуже багато часу. Тому краще одразу шукати компанію, яка має відмінну репутацію і зарекомендувала себе як надійний партнер.

Прикладом такої організації є страхова компанія UNIQA.  Клієнти, які обрали її для оформлення страхового договору, можуть розраховувати на повну підтримку у важких фінансових ситуаціях. Додатковим аргументом, що підтверджує стабільність роботи цієї компанії, є те, що вона має довгу історію і входить до складу відомої європейської страхової групи UNIQA Insurance Group, яка є лідером страхування у Центральній і Східній Європі.

У компанії UNIQA щомісячно виплачують близько 100 млн грн своїм клієнтам, активно впроваджують нові технології, спрямовані на покращення якості обслуговування та спрощення взаємодії з клієнтами. За високі стандарти обслуговування UNIQA відзначена золотою медаллю Customer's Friend Superior Excellence від Міжнародної організації сертифікації ICERTIAS.