Коли кров тече артеріями з ненормально високим тиском, може розвинутися гіпертонія. Якщо кров'яний тиск залишається підвищеним протягом тривалого часу, то це може підвищити ризик серцевого нападу, хронічної хвороби нирок, інсульту та інших захворювань.
Видання Health з'ясувало, як кава впливає на тиск.
Кофеїн, що міститься в каві та деяких сортах чаю, може спричиняти тимчасове підвищення артеріального тиску, особливо у людей, які не часто його вживають. При цьому деякі дослідження показують, що помірне (1-3 чашки на день) і регулярне вживання кави не чинить негативного впливу на артеріальний тиск.
Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) рекомендує вживати не більше 400 мг кофеїну на день, що еквівалентно приблизно 4-5 чашкам кави. Ця кількість не пов'язана з небезпечними або негативними наслідками для здоров'я.
Споживання більшої кількості, ніж рекомендовано, може підвищити ризик побічних ефектів. Люди, які не вживають кофеїн регулярно, також частіше стикаються з побічними ефектами при його вживанні.
Потенційні ризики та побічні ефекти:
- прискорене серцебиття;
- занепокоєння;
- безсоння;
- нудота;
- блювання;
- тремор;
- прискорене сечовипускання;
- занепокоєння.
Кому слід уникати кофеїну
Хоча більшість людей можуть без побоювання вживати кофеїн, деяким слід обмежити його вживання або зовсім відмовитися від нього.
Вагітним жінкам необхідно обмежити споживання кофеїну, оскільки він може проникати через плаценту до плода. Під час вагітності рекомендується обмежити споживання кофеїну до 200 мг на день, що становить близько 1-2 невеликих чашок кави на день.
Крім того, деякі люди більш чутливі до впливу кофеїну і частіше відчувають такі побічні ефекти, як нервозність, тремтіння і головний біль. Таким людям слід уникати кофеїновмісних напоїв або пити їх у менших кількостях.
Також від кофеїну слід відмовитися людям з аритмією, виразкою шлунка або гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, людям з гіпертонією, а також тим, хто вживає певні ліки або добавки, зокрема ліки від астми, деякі види антибіотиків і серцеві препарати.
Звичайно ж, тоді виникає запитання: "Яку каву можна пити за високого тиску?". Вчені рекомендують вживати чорну каву без додавання цукру або молока.