Тема, яка об’єднала екологів-початківців та їхніх наставників, - «Інноваційні технологічні рішення для подолання екологічних проблем водних об’єктів в Україні».
На конкурс було подано 23 наукові індивідуальні та командні проєкти, авторами яких стали 27 учнів та вихованців закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти.
Географія учасників — Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Київська, Рівненська, Чернівецька та Чернігівська області.
У першому турі фіналісти представляли власні наукові проєкти за основною темою конкурсу. У другому - розробляли спільні командні проєкти. Цей етап показав вміння юних науковців комунікувати та працювати в команді.
- Переможцями Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році стала збірна команда «Екосила» з проєктом «Інноваційні технологічні рішення для подолання екологічних проблем водних об’єктів в Україні шляхом відновлення деградуючих ставків і озер сучасними методами».
- Друге місце здобули екологи з команди «ЕкоДрон: технології для чистих вод» з проєктом «Інноваційні технологічні рішення для подолання екологічних проблем водних об’єктів в Україні із застосуванням перспективних технологій та дронів».
- «Бронзовими» призерами стала команда «Ліга збереження водного біорізноманіття» та їхній проєкт «Інноваційні технологічні рішення для подолання екологічних проблем водних об’єктів в Україні шляхом збагачення біорізноманіття водних екосистем».
Як розповів директор Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти Віктор Самчук, у 2025 році Всеукраїнський конкурс «Eco-Hackathon» прийматиме інша область – фінал наукових змагань відбудеться в Житомирі. Тож він передав символічний кубок «Еко-Хакатону» своїм житомирським колегам.
Всеукраїнський екологічний конкурс «Eco-Hackathon» - 2024 організований комунальним закладом РОР «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України та за підтримки РОВКП ВКГ Рівнеоблводоканал за сприяння навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою Національний університет водного господарства та природокористування, а також кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».