Наприкінці червня мама Мілани помітила на тілі донечки, тоді їй був 1 рік і 9 місяців, характерну для вітряної віспи висипку. Місцевий педіатр на Рівненщині підтвердив діагноз. Під час огляду дитина почувала себе нормально, однак лише за годину після візиту її стан різко погіршився, а шкіра посиніла.
До лікарні у Рівному Міланку доправляють уже із зупинкою серця. На щастя, медикам вдається реанімувати дитину. Тиждень вони борються за її життя у відділенні інтенсивної терапії. А потому — у стані медикаментозної коми — відправляють на Львів, у "Дитяча Лікарня Святого Миколая".
Лікарі вступають у боротьбу за життя малечі. Команда анестезіологів під керівництвом Яреми Безніска продовжують заходи інтенсивної терапії та через зонд живлять виснажений організм висококалорійним та білковим харчуванням. Водночас хірурги чистять та лікують глибокі рани на тілі дитини. Це одне із можливих ускладнень вітрянки. Називається воно флегмона — гнійне запалення м?яких тканин. У Мілани рани подекуди сягали вже м?язів та кісток.
Як звичайна вітрянка могла призвести до таких жахливих наслідків пояснює хірургиня Лікарні Святого Миколая Лариса Шевченко:
Вітрянка це передусім вірус, який дуже знижує наш імунітет. І всі мікроби, які живуть на шкірі, під шкірою уже не мають стримуючого фактору, активно розмножуються та проникають через пошкодження. Тобто, наша маленька пацієнтка просто розчесала висипку і в ці маленькі ранки проникли мікроби. Такі запальні процеси можуть дуже швидко поширюватися — усього за кілька годин. І можуть призводити до ось таких дуже складних наслідків.
Мілана пробула у комі близько трьох тижнів. Коли опритомніла, рани вже були достатньо чистими для виконання операцій із закриття дефектів. На ушкоджені ділянки хірурги пересадили власну шкіру дитини із лівого стегна. Клапті прижилися. Згодом дівчинка почала самостійно їсти та пити. А перші кроки після коми зробила із командою наших фізичних терапевтів.
Мілана вже вдома. У вересні їй виповниться 2 рочки. Вся родина, зважаючи на пережите цього літа, з нетерпінням чекає святкування.
Стаття за матеріалами Першого медоб’єднання Львова.