У Рівному пройшов Всеукраїнський благодійний тур "Симфонія Криму. Повернення" національного президентського оркестру. Він покликаний не тільки познайомити з кримськотатарською симфонічною музикою, а й поглибитися в історію корінного народу півострова.
Це люди, які століттями жили на цій землі, працювали, мріяли про краще життя для своїх нащадків. Багато чого вдавалося, десь кров'ю доводилося платити.
Закладений у ньому й інший сенс. Він підкреслює єдність нашої країни. Особливо це важливо зараз, через тимчасову окупацію Криму країною агресоркою росією. В цьому впевнена і рівнянка Руслана Шекель.
Кримські татари 0 це корінний народ. Крим - це їхня Батьківщина. Вони століттями жили на цій землі. Це є їхня земля. Бо ми живемо на одній землі, Крим - це Україна. Ми маємо підтримувати один одного, не тільки, тому що у нас багато спільного, а й, тому що це корінний народ України. На сьогодні дуже багато кримських татар воює у лавах ЗСУ і захищає нашу Батьківщину, - розповідає Руслана Шекель, яка вивчає культуру кримськотатарського народу.
Руслана Шекель розпочала вивчати культуру кримськотатарського народу не так давно, у березні 2022 року. Цьому спонукало знайомство з представницею корінного народу Криму. Вона певна у наших народів багато спільного.
Візьмемо навіть таку трагічну, сумну дату це 18 травня 1944 рік. Це радянський режим і депортація кримських татар. зараз те саме відбувається з українським народом. Знищують нашу культуру, знищують нашу мову, знищують наші домівки, - каже Руслана Шекель.
Разом з рівненським ліцеєм №1, Руслана започатковує нові традиції. Щороку хвилиною мовчання будуть вшановувати жертв геноциду кримськотатарського народу. До слова, офіційних даних про те скільки на нашій території проживає кримських татар немає.