175 людей. Рівненщина продовжує приймати евакуйованих з Донецької області. 11 потягом приїхала Надія разом з синами Євгеном та Максимом. Каже, у рідному місті більше немає можливості жити.
Я дуже рада, що такі люди як ви, волонтери допомагаєте людям у яких немає можливостей. Які потрапили у таку тяжку ситуацію. Ця війна знищує наші будинки. Ми все життя працювали, щоб жити добре, щоб були всі умови. Тепер це все у нас відібрали, - розповідає вимушена переселенка Надія.
ВПО забирають із собою й домашніх улюбленців. Серед них не тільки коти та собаки, а є й равлики.
Зінаїда, приїхала на Рівненщину через погіршення безпекової ситуації та постійні обстріли. Розповідає, в укриттях з сім'єю перебувала постійно та й там не завжди безпечно.
У нас вже не червона зона, а бойові дії. Вже коли, розпочало вибухати біля будинку, то страшно. Діти з мамою жили окремо, то вони спускалися до підвалу, вони там спали. Ми спали у гаражі. Знайомий телефонує та каже вас може завалити, вас можуть не витягнути, - згадує Зінаїда.
Через обстріли, світло вимикають часто, у зв'язку з цим не завжди є вода. Зінаїда каже, її привозили з різних місць.
Першу воду привозили рятувальники. Друга вода з колонки. У нас пробиті свердловини. Закупили генератори коли не було світла то вода була. Третя - питна. Багато носили. Ми вже знаємо усі види снарядів. Касетні боєприпаси побили воду, дивимося, її не має. Снаряди проходили скрізь двері, та добре що нас не зачепило. Поскіло вікна до квартири залетів снаряд, - каже Зінаїда, ВПО.
Шумно, голосно та страшно. Так розповідають про міста та села на Донеччині. Це одна з основних причин евакуації. Олеся одна з евакуйованих, приїхала разом з доньками та мамою.
Все було добре. Хлопці наші молодці, ніколи не ображали. Завжди підтримували. Тільки що обстрілюють сильно. Не дай Боже комусь так... Ми виїжджали раніше до Чернівців, у нас там родичі. Побули чотири місяці та вирішили повернутися додому, й ось тепер знову виїхали, - розповідає Олеся.
Серед евакуйованих сьогодні 93 родини, найбільше дітей, жінок та осіб з інвалідністю. Розмістять евакуйованих у 14 громадах Рівненського району.
Загалом це вже 11 евакуаційний потяг, який приймає Рівненщина із Донеччини. Безпосередньо на цьому потязі було понад 170 пасажирів. Це найбільший евакуаційний потяг, який прибув цьогоріч до нас. Оскільки у попередніх було близько 300 людей, а сьогодні аж 175, - каже Олександр Коваль, начальник Рівненської ОВА.
По приїзду людей забезпечують всім необхідним на перший час, та надають психологічну підтримку. Рівненщина готова й надалі приймати евакуйованих з Донецької області у серпні, в область має прибути ще два евакуаційні потяги.