Такі навчання відбуваються у межах проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», що реалізується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), МБО «Партнерством «Кожній дитині» та Мінсоцполітики.
Як розповів директор Рівненського обласного центру соціальних служб Ананій Бучак, за допомогою фахових тренерів кандидати та їх помічники опрацювали багато питань щодо влаштування дітей, виховання та забезпечення їх найкращих інтересів.
Заключним етапом підготовки кандидатів є заняття із міждисциплінарною командою, яка буде співпрацювати з патронатним вихователем. Нещодавно цю тему опрацювали у Гощанській громаді. Найближчим часом плануємо організувати такі тренінги у Радивилівській та Вирівській громадах, де невдовзі розпочнуть надавати послугу патронату над дитиною ще дві сім’ї, - каже Ананій Бучак.
До таких міждисциплінарних команд входить керівництво громади, представники соціальних служб, відділів освіти, охорони здоров’я, ювенальної поліції, центру зайнятості, психологи.
Послуга патронату впроваджується для дітей, чиї батьки опинилися у скруті та тимчасово не можуть належно доглянути сина чи доньку. Патронатний вихователь і його помічник дають дітям необхідну підтримку та відчуття стабільності в кризовий етап їх життя, - нагадують в Рівненській ОДА.
Нині на Рівненщині є 8 патронатних родин. Вони діють у Рафалівській, Гощанській, Немовицькій та Рівненській громадах.
Читайте також: На Рівненщині відбувся Всеукраїнський тренінг "Лідерська академія"