Ботокс для військових. На Рівненщині широко використовують ботулінотерапію для лікування поранених захисників. Через спастичність в кінцівках, хлопці не можуть проходити реабілітацію. Аби знизити жорсткість м'язів та біль, медики застосовують ботулінотерапію. Що це таке, дивіться далі у сюжеті.

Михайло готується до ботулінотерапії. Це не лише ін’єкційний метод розгладження зморшок, а й лікування для військових. У чоловіка мінно - вибухова травма та кульове поранення у плече. Має значну спастичність кінцівок.

Захисник пересувається у кріслі колісному, бо не відчуває праву руку та ногу також не може контролювати м'язи на іншій частині тіла. Спазми не дозволяють відновлюватись.

Аби реабілітація давала результати, погодився на ботулінотерапію.

Ботулінотерапія - це метод лікування для зменшення спастичності при травмах спинного мозку, важких черепно мозковових травмах. Кінцівка і м'яз роблять нам опір ми маємо виключити цей м'яз локально. Тобто ботулічний токсин типу А локально виключає той м'яз, - каже Єлизавета Балашова, лікар невролог КП "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни"

За допомогою УЗД апарату, фахівці Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, оглядають необхідний м'яз і роблять у нього укол. Михайло не боїться, навпаки сміється.

Після введення ботулінотоксину, упродовж двох тижнів, м'яз повинен послабитись. Він буде не так спазмувати, не буде виводити кінцівку у патологічне положення і це дозволяє нам працювати, - розповідає Руслана Кухаревич, фізична терапевтка.

У Рівненському обласному госпіталі кожен третій військовий потребує ботулінотерапію. Один з них Андрій - старший лейтенант поліції з Житомирщини. Важке поранення отримав під Бахмутом, пересувається у кріслі колісному. Три місяці тому погодився на ін'єкцію.

Створювала незручності спастика на ногах, під час згинання. Прийняли рішення вколоти ботулінотоксин у групу м'язів. Наступного дня вже стало легше. Можна було вже розігнути ногу, - згадує Андрій, поліцейський.

Ботулінотерапія допомагає пацієнтам на кілька місяців. Далі процедуру потрібно знову поновлювати. Для хворих з важкими травмами - це вже пожиттєве лікування. Ботулінотерапія є дуже важливою для поліпшення якості життя таких людей, кажуть медики. Надто важлива і після інсультів.

Щоб пацієнт міг володіти рукою, або коли наприклад, рука повністю закривається, для догляду пацієнта, ми вводимо ботулінотоксин щоб розслабити руку і доглядальник міг її помити. Розслабити саму скутість, - пояснює Ірина Каспришен, завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини.

Михайло після щойно проведеної ботулінотерапії, почувається добре. Сподівається на швидкий результат і легку реабілітацію. Хоче чим швидше стати на ноги, бо вдома, на Миколаївщині, чекає дружина та троє дітей.