З відкриттям купального сезону рятувальники чи не кожного дня нагадують відпочивальникам правила поведінки на воді. Більшість із них кажуть, що правил сумлінно дотримуються. Рятувальники із пам`ятками поводження на воді обходять не лише облаштовані місця для купання, а й несанкціоновані пляжі.

Проводимо інструктажі з населенням, з рибаками, відпочивальниками, які проводять дозвілля на водоймах. З метою запобігання гибелі людей на воді, бо різні випадки є: стрибаютьз кар'єрів, отримують травми фізичного характеру, - каже Дмитро Носаль, головний інспектор відділу із запобігання НС ГУ ДСНС в Рівненській області.

Лише з початку року в області потонула 21 людина, серед них 2 дітей.

За аналогічний період 23 року загинуло 16 осіб, 3 з яких дітей. Найпоширенішими випадками таких подій є перебування у невизначених місцях та у стані алкогольного сп'яніння. У випадку дитини це є неконтрольованість батьків. Бо батьки відпускають дітей, а вони не знаючи правил можуть наробити близьким і собі шкоди, - розповідає Олександра ТАРАСЮК, фахівець відділу із забезпечення заходів з попередження НС у Рівненському районі ГУ ДСНС в Рівненській області.

Додамо, що на Рівненщині є 12 офіційно визначених місць для купання. Тобто облаштованих рятувальними постами. Втім, стан води там не завжди відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Натомість інколи де рятувальників немає стан води навпаки дозволяє там купатись. Серед таких місць і дві бази відпочинку, які відвідали рятувальники.

Керівник бази відпочинку телефоном повідомив, що це питання уже вирішує.

Допоки в області збережеться спекотна погода, нагадаємо, що не можна купатися та пірнати у незнайомих місцях, запливати за обмежувальні знаки, слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія, не можна купатися в холодній воді та не слід купатися наодинці. І загалом задля своєї ж безпеки слід відпочивати у спеціально облаштованих для цього місцях.